Boy 13

Jak je to teď s testováním na koronavirus antigenním testem?

Chci se prosím zeptat, jak je to teď s testováním na koronavirus antigenním testem. Máme každý nárok na 4× antigenní testy hrazené ze zdravotního pojištění měsíčně, ale jaká je tam časova prodleva? Např. kdybych byl testovaný dnes ve čtvrtek 3. 6. 2021, tak mohu jít na druhý hned třeba 7. 6. 2021, tedy v pondělí, nebo tam musí být časová prodleva 7 dní a musel bych jít až další čtvrtek 10. 6. 2021, aby mi to uhradila pojišťovna a nemusel jsem si to platit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Malvína

Čtyři testy ta měsíc jsou čtyři testy za měsíc. Kdy? To je jedno. Prostě máš nárok na čtyři testy ta jeden kalendářní měsíc. V zaměstnání se testuje každý zaměstnanec jednou týdně. Občas, když se mi další test kříží s volnem, jdu třeba osm dní od toho předešlého. Žádný daný odstup tam není. Je na tobě, jak je za ten měsíc vyčerpáš.

Další odpovědi
Tomáš1234

Mezi testy musí být minimálně sedmidenní mezera, viz:

„Pojištěnci se mohou nechat testovat antigenním testem jednou za 7 dní, PCR testem dvakrát do měsíce.“

https://korona­virus.mzcr.cz/tes­tovani/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.