ahojkos

Odkud se vzala pozemská voda?

Dosud vládla teorie, že vodu na naši planetu zanesly v dávných dobách komety. Jenže výzkumy Evropské vesmírné agentury tuto teorii vyvrátily. Odkud tedy pozemská voda pochází?

Nejlepší odpověď
marci1

Vědci v současnosti přiznávají, že nemají tušení.

Další odpovědi
Kepler

Máš pravdu, voda v kometách má jiné izotopové složení, než voda pozemská. Komety pocházejí převážně z Oortova oblaku, který je velmi vzdálen od Slunce a dokonce se tam uplatňují i vlivy okolních hvězd. Voda je jinak zcela přirozenou součástí většiny těles Sluneční soustavy. Zatím je dokázána na Měsíci, Marsu, Venuši, asteroidech, většině měsíců obřích plynových planet i na Plutu a ostatních těles Kuiperova pásu. Někde více, někde méně. To vše vzniklo akrecí prachoplynového disku asi tak před 4,5 mld. lety. Odtud tedy původ.

Autista

Moj názor(HÝPOTÉSA) je, že Země je tkzv. citadela a původní zločinci(lidi) byli vyhnáni od minulé civilizace něco jako Austrálie, ale nechtěli nás zabíjet tak pro nás tu udělali extrémně těžké ale přijatelné podmínky pro život.

zjentek

Podobně jako Autista mám také hypotézu. A to, že se nějakým způsobem chemicky sloučily dva vodíky s kyslíkem a bylo to.

Keplere a odkud tedy ten původ? Píšeš „odtud ten původ“, ale třeba já to nechápu… tak asi jsem jen blbě četl zadání otázky, že… co? (;

zjentek

Podotýkám, že nějaká úplně cizí voda s prvky sice námi známými, nicméně zcela odlišných izotopů, plynoucí vesmírem na kometách, který třeba i tudy lítaly, tazatele asi moc nezajímá.