tvaruzekcz

Obáváte se „ultimátní“ varianty viru SARS-CoV-2?

Podle čínské viroložky Shi Zhengli, která byla v roce 2020 zařazena v časopise ´Time´ mezi 100 nejvlivnějších lidí světa je počet nakažených v populaci stále příliš vysoký a nový koronavirus má stále dost příležitostí k mutacím a selekci. Podle jejího názoru by virus mohl zmutovat až do fáze, kdy by finální mutace byla až 600-krát infekčnější než původní varianta z Wu-chanu. Upozornila i na znepokojivou možnost, že by virus nakonec mohl „přelstít“ i současné vakcíny.

Odpovědi
Kepler

Je celkem pravděpodobné, že vzniknou další a horší mutace. Taky je pravděpodobné, že se vyvinou příslušné účinnější vakcíny. Takže ano, onen virus překonává současné vakcíny, ale nebude je překonávat do nekonečna. Takových potvůrek už bylo a nakonec často vymizely i bez vakcín. Kdyby tomu tak nebylo, tak by lidstvo už dávno zaniklo a Země by se stala třeba planeta opic s šimpanzem Cézarem v čele. Ještě že nemutují venerologické choroby, tam by nepomohly roušky, ani nic jiného – lidstvo by se ušoustalo k smrti…😊

Pepa25

Nic jako ultimátní či finální varianta neexistuje. Je pouze pravda, že pokud je počet nakažených příliš vysoký, tak riziko nakažlivějších mutací je velké.

elkon

Nevymýšlej hlouposti a dej se očkovat.

Ametyst

Ačkoliv se to mocným tohoto světa nelíbí, virus slábne. Stále nás politici skrz masmedia straší stejně jako vloni. Nejradši by nás zase zamkli. Přitom se změnila spousta věcí, ale vlády ani masmedia se vůbec nepoučily.

anonym

Největším nepřítelem farmamafie je zdravý člověk.

Postmaster

Nejsou lidi, není logicky nemoc a smrt, nahradíme lidi za autonomní inteligentní roboty, to je konečné řešení pandemie!

Reezo

Mě spíš fascinuje to, jak moc jsou lidé naivní. Navíc uspěchané vakcíny nejsou také úplně v pohodě. Objevuje se stále víc a víc lidí, kteří mají vedlejší účinky.

Prostě já...

Takových mutací ještě bude.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.