Tonda Káňa

Nosíte doma kroksy či nějakou jinou pokrývku chodidel?

Já ano, já doma nosím gumové kroksy. Jsem nešika a párkrát se mi již stalo, že jsem byl bez kroks a málem jsem si zlomil na noze malíček. Takže je pro jistotu nosím.

Ovšem moje sestra z toho šílí, protože nemám ponožky a ty nohy mi v těch kroksách „mlaskají“ a vydává to dost pro ní nepřijemný zvuky, někdy mám pocit, že jí už hrabe. Ale ponožky mít nemůžu, protože by se mi v tom ty nohy uvařily. A něco mít na chodidlech musím, jinak dle mého riskuju prsty. Takže se s tím musí holt smířit 😄

Nosíte taky kroksy nebo třeba pantofle? Můj otec třeba doma nosí takové ty staré pantofle.

Nejlepší odpověď
led

Kroksy sú určené na používanie vonku, nie v obytných priestoroch.

Po doplnení otázky:
Tento druh obuvi, rovnako aj sandále, ako letná obuv, nie je prioritne určený pre nohy v ponožkách. Aj keď na druhej strane, ponožky v otvorenej obuvi sú vo svete známe ako poznávacie znamenie českých turistov 😛

Další odpovědi
Drap

Ne, nsím doma kožené pantofle vevnitř textilní.

Pepa25

Doma nosím klasické nazouváky nebo výjimečně (nebo když je vedro) chodím bos v ponožkách. Chodila si nepotřebuju před ničím chránit. Kroksy se hodí ven, na zahradu.

elkon

Nejsem vidlák, doma nosím normální textilní pantofle s gumovou podrážkou (mechovkou). Crocsy nejsou určené k nošení v bytě, ale třeba na zahradě a pod.

cappuccino

Crocsy, pokud to nejsou ty originaly, tak si v nich nicis nohy! Ty levne jsou urceny pro kratke noseni na zahrade nebo o dovolene. Ortopedove z nich sili!!
Na doma nejlepe bio pantofle nebo korkace.

da ny

Kroksy nikdy.
Doma ani venku.
Mám ráda kvalitnější obuv, ne gumu nebo plast.

Doma pokrývku nohou nosím (nebo teplé ponožky).
Jsem zimomřivá a mám chladnější byt.

Rokio

Doma nosím ponožky a na nich pantofle.

GM

V zimě chodím doma v ponožkách, v létě bez ponožek. Pantofle si obouvám jen v zimě na balkón.

iceT

Doma nosím gumové žabky, protože se dají snadno opláchnout, když v nich zpotí noha. V zimě doma nosím made in home ponožky, protože se dají snadno vyprat, když se v nich zpotí noha. Obyčejné pevné papuče nemám moc ráda, ani nazouváky.
Na druhou stranu, naražený malíček nebo jiný prst bolí jak sfiňa, narazila jsem si loni ukazovák na noze, když jsem lezla ze sprchy, a to by mě ani boty s ocelovou špičkou neochránily, protože do sprchy lezu bosa, že jo. Super byla ta modřina přes celý prst, a ta škála fialové barvy…😁

quentos

Dřeváky, v zimě kožešinové bačkory, v létě často chodívám i naboso. Crocs nikdy.

aliendrone

Dle potřeby. Když jedu na volnoběh (dřepím u počítače a čumím na film např.), tak naboso. Když vařím, tak mám takové ty plážové pantofle (skvěle omyvatelné, jsem v kuchyni DĚSNÝ prasák a nesnáším, když se mi něco lepí na chodidla).
Jsou nejspíše z té „superodolné“ pěny, že která se po cca 10 letech samovolně rozpadně, z té, ze které naše úžasná armáda nechala vyrobit na sklad přes milion párů (pro případ mobilizace – a všechny úpo nové jsou nyní NEPOUŽITELNÉ. Ale to mi nevadí, mně nevydrží tak jako tak déle, než 3 roky. 🙂

No a když něco dělám (třeba lezu na štafle), tak jsem jednou omylem dostal Conversky (nemám je rád, věc vkusu, navíc je pamatuji ještě jako „plátěnky“ z doby totáče – to byla obuv pro nejposlednější sociály, kteří neměli ani na botasky). Ty bych na nohu mezi lidi nevzal, ale jsou lehké, mají pevnou patu. Alespoň k něčemu jsou dobré, škoda je vyhodit.
Prostě záleží na situaci. 🙂

Kroksy si oblíbila moje mladší starší (když se ryje v záhonech aj.), fakticky netuším proč. Děs a bída partyzán. To bych spíše nazul ty Conversky a šel v nich mezi lidi, než tenhle šunt. Úpo mi z té představy naskakují pupínky, NJN, jsem asi opravdu fetišista přes křusky. A přitom nejsem nějak extra cimprlich. Klidně vlezu do montérek a když se v garáži vyřádím, tak v poho v nich jdu s klukama na mariáš (znám lidi, kteří by se styděli do montérek obléknout). 🙂

Filip84

Ne.
Za prvé, nic tak ohavného, jako jsou crocs, bych si nikdy na nohy nevzal. 🙄🤢 Za druhé to bude tím, že chodím i doma v botách. Pokud přijdu v botách, které jsou zvenku špinavé, tak se – prostě a jednoduše – přezuju do čistých.

Rozumím smyslu zouvání se u Japonců – chodit v botách na tatami je blbost. Jinak jsem logiku toho počínání nikdy nepochopil. Ale nikomu to, samozřejmě, neberu, jenom k lidem, co mne „nutí“ zouvat se, nechodím na návštěvu.

aliendrone

Filip84>>> Tak když přijdeš zvenku, tak jsou boty VŽDYCKY špinavé. Ale přezouvat se z uzavřených botek do jiných (místo chození naboso či alespoń v pantoflích) – nepaří se ti v nich nohy? 😉
Ještě napiš, že v botách lezeš i na gauč či rovnou do postele (tak, jak je často ke shlédnutí v emerických filmech – DOBYTKOVÉ) a padnu „za vlast a za lidi“ (zasraný náledí). 😉 😁 😁

Filip84

aliendrone: No, když já nosím ale převážně kecky! 😅 Prostě plátěné boty. Takže ne, horko mi v nich není. A, ano, na gauč v nich rozhodně lezu! 😅 Na postel fakt ne.