zvonisek

Nevíte někdo, co je to „masatěrka“?

Poměrně často pouzivane slovo, ale bohužel nevím co to znamená.

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem vám psala minule, že je třeba, abyste uvedla, kde jste slovo slyšela.

Významy slov podle PSJC
Těrka = kreslířské náčiní k roztírání tužky, hrudky, křídy ap. Lékár. porcelánová tyčinka s hlavičkou, na roztírání mastí.

Masa = hmota, materiál, surovina.

Když spojím, tak by masatěrka mohla slouži k roztírání masti nebo nějaké jiné hmoty, třeba i na pomazánky.