Kelt

Není to zajímavé srovnání pro štěstí?

Tak objevil se článek , že se dělal průzkum, které země jsou nejštastnější. Ptali se občanů na různé dotazy. A zajímavé je, že na prvních třech místech bylo Finsko, Dánsko, Island – tedy severské země a všechny mají v čele premiérku, tedy ženu. To nějak nesouvisí s českým – Hanba mužům, kterým žena vládne. Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
paul1

Možná na tom něco je, já bych doporučoval pro příští volby doc. Mgr. Zdeňku Nerudovou, Ph.D.,

Další odpovědi
Drap

Proč ne, žen ve vrcholné politice je více. Nehledal bych v tom nic vyjímečého. Jak známo z mnoha třeba i našich podniků jsou ženy velice schopné manažerky. Samozřejmě, stejně jako u mužů to nelze paušalizovat.
Co se týká toho štěstí tak takové výzkumy bývají dosti pofidérní. Do Finska se určitě stěhovat nebudu.

Ametyst

🙂 Velká nespokojenost panovala za vlády Theresy May v Británii. Stejně tak by měli byt šťastní Němci, ne? Místo toho jsou umlčováni a masmedia jsou nekritická ba servilní k vládě. Velká nespokojenost vladne v EU s Ursulou von der Leyen, která na co přijde, to zreguluje.

zjentek

Naopak – žena vládne mužům vždy a ZA VŠECH OKOLNOSTÍ! Když přijdou do OSOBNÍHO kontaktu. Proto NORMÁLNÍ chlap se s ženskou VŮBEC NEBAVÍ, aby tu ŠANCI „NÁHODOU“ nedostala! Ale osobně znám jenom Tarzana, Sandokana, Krokodýla D. a pár jim podobnejch „štváčů“ a i na ty nakonec čekaly „pěkný pastičky“. I na ně se vaří voda, i na ně.

Rokio

Zprávu jsem četl.

Je zajímavé, že se na prvních třech místech objevily severské země. Na severu bývá většinou více sebevražd než v mírném pásu, protože je tam zima a déle tma. Asi jsou tam šťastní lidé, protože je tam hodně nedotčené přírody.

V té zprávě také bylo, že Česko se umístilo vysoko a pořád stoupá a naopak mezi nejméně šťástné země patří například Afghánistán.

JežíšKristus

Není to hanba ale běda.

Je pravda, že ženy v předních pozicích jsou v poslední době chváleni za svoji činnost – ať už se jedná o Skandinávii, Německo, nebo třeba Nový Zéland. Dva největší lídři Evropy jsou ženy.

Úplně bych ale dlouhodobý stav země nepřisuzoval aktuální garnituře. Skandinávské země jsou dlouhodobě ekonomicky zdatné, mají silný sociální systém, a lidé tam jsou nadprůměrně vzdělaní. Mám zkušenost z Norska, kde i pracovník pracující na opravě silnice, mi byl schopný detailně v angličtině popsat cestu. V Česku by silničář anglicky nikomu neporadil, zasypal by ho českýma nadávkama a bil se do hrudi, jak s ním vymetl.

Mr. Marek

Tak Sana Marin (Finsko) nebo Mette Frederiksen (Dánsko) tam jsou krátce, takže bych jim dal čas, ne vše je produkt politiků. Merkel v Německu je v závěru své politické kariéry, úspěšné, ale s mnohými chybami. Švédsko má premiéra. Myslím, že to není jen výsledek lídra vlády. A navíc, nechápu, proč zveličovat pohlaví v politice, je to irelevantní, kdo je schopný, je schopný, kdo ne, ten není.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Rokio: Sebevrahů se nikdo na nic nezeptá.