zjentek

Nejsme my v tý střední Evropě jaksi „ochuzeni“ o život?

Přece kdybychom žili třebas někde u moře či oceánu, mohli bychom se každý následující den těšit z toho, jaká překvapení, tajemno, poklady, věci, které se nedají nijak předpokládat, dále neobvyklosti, plující světem jako kulisy či součástky duchů… nám voda opět přinese či nepřinese. A to je pěkné – život je přece bohatší, když se člověk těší… těší na neznámé či z neznámého, ten úžas z objevu… Jenže v „Črdeli“ se sicher stane prd… prd nejspíš až do „dalšího sametu“, děkuji. (Kdo neodpoví, je jasný, že je takto spokojený (;.)

Nejlepší odpověď
mvk

Jakkoli chápu, že se mnozí cítí ochuzeni, já jsem šťastnej v zemi, kde nikdo neumírá hlady, kde má každý slušnou příležitost, kde nemusím bát jít večer po ulici ani přes les – a kde mimochodem můžu přes ten les i louku volně projít. A možná tím spíš a díky tomu mám možnost každý den objevit něco neznámého a pokud chci i něco vzrušivě nebezpečného. Pokud chci. Mně to vyhovuje, že nejsem štvanec a můžu jít, jet a plavat kamkoli podle svého rozhodnutí a že mne nic nesežere ani nikdo neokrade nebo nerozebere na orgány. A že se tady navzájem celkem snášíme, uživíme a nepozabíjíme, i když na kažého připadá jen čtverec 90 × 90 m.

Další odpovědi
dudu

Když tě pálí dobré bydlo, tož se přestěhuj třeba do Chánova. Tam se budeš divit, ba žasnout ve dne i v noci.

paul1

Pokud si dobře vzpomínám (ne že bych byl tak starý, ale někde jsem o tom četl 😁 ),
tak při dělení Rakouska-Uherska se řešil koridor , který v šířce několik km měl spojovat ČSR a Jaderské moře. Nějak to ale nedopadlo. Škoda.

aliendrone

Tywoe všude je něco. Třeba tam u vás máte Jarka, podle mne lepší, než jakkoliv velká louže. Rozhodně MNOHEM větší legranda. ;) :D :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rqUnNUYs­f24&list=PLTqraR­ZLDdzxHixffYOx­tIZRpGqDnBRu-&index=3

Kepler

Nemáme sice moře, ale zato máme krásné hory a lesy a nikdo k nim nemá moc daleko. Co by za to takoví Holanďané dali. Já bych se v té placaté krajině usoužil xmrti.

Kelt

Ono to nezáleží na zeměpisné poloze. Kolik států nemá moře? Například Švýcarsko, Rakousko a ti takto neuvažují. Navíc u moře pokud mají tsunami nebo pořádný příliv, tak je jim taky veselo. A ty se taky můžeš těšit, že vyjde slunce, že bude tma, sníh, že uvidíš pěknou babu, že uvidíš škaredou babu a těšíš se, že ji neuvidíš.
Můžeme se těšit na pivo, že někdo přijde, odejde. že hrají pěknou písničku.
Nebo se můžeš radovat z toho, že kolem jede vlak.

nyjono

Co ti brání se k moři přestěhovat?

EKSOT123

Zvláštní je, že ačkoliv nemáme moře, tak máme tolik rybářů. A také houbařů, zahrádkářů, mineralogů, trampů, hudebníků a dalších dobrodruhů. Moře by jistě nebylo k zahození, a také malinko teplejší klima, nebo přírodní divy typu amerických národních parků,… ale třeba pro zemědělství máme ve srovnání i s některými evropskými státy téměř ideální podmínky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Večení chvilka poezie – České moře od Jiřího Žáčka: https://www.psan­ci.cz/literatu­ra_dilo.php?id=63

led

mvk, o akej zemi to píšete? to je z nejakej rozprávky?

zjentek

Aliene, s Jarkem je švanda, ale jak kdy ); >>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=TJmNfVFMO-E

zjentek

Alien> jasňa, vím, ale stejnak… najít tak 50ti kilovou ambru… hm… když to je TAK ROMANTICKÉ! (;

zjentek

Kelt vidíš a třeba tohle mě vůbec nenapadlo – těšit se, že škaredou znovu neuvidím… a PROTO je dobrý se NA VŠECHNO ptát!