hasnain

Nechová se Zelinskyj jako skrytý diktátor?

Neustále škemrá o zbraně, peníze, vyhrožuje vládám, firmám atd. Čeho bude schopen po té až jeho požadavkům přestane být vyhovováno?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jako skrytý diktátor určtiě ne. Ale jako drzý, arogantní floutek určitě jo.
On ani neškemrá, ale buď ostatním vyloženě říká, co mají dělat, nebo je vzápětí obviňuje (a vlastně i vyhrožuje). Pomoc, která je „mu“ (respektivě Ukrajině) poskytována, zlehčuje, a dokonce i kritizuje. Pak trochu manipuluje a překrucuje (situace na Ukrajině, její nedávnou historii a vztahy s ostatními, mimo Ruska), co se týká Rusů, vojáků a podobně, to hodnotit nebudu. Nutno říct, že taky obviňuje snad všechny kolem Ukrajiny (nejen Rusko), prská na všechny strany, na střední, východní i západní Evropu, jejich státy, představitele. Uvádí lidi v omyl tím, proč, kdy, jak (a podobně) nebyla Ukrajina začleněna do EU nebo do NATO a viní za to všechny krom Ukrajiny,
Podle toho, co víme, reálně ani nic moc nedělá. Onen jeden největší záslužný „čin“ je ten, že zůstal v okupované Ukrajině (namísto, aby zdrhnul), což by vlastně měla být jeho povinnost. Plus sem tam nějaké ty jakoby motivační (emotivní) proslovy (jako herci mu to jde).
Ve světě neuvěřitelně přeceňován, chvalořečen. Putin je démonizován (krom objektivní kritiy a odsouzení, taky přehánění a asociování se zlem, nejen Putin ale Rusko a Rusové všeobecně), Zelenskyj glorifikován (i Ukrajinci). Jen čekám až dostane Nobelovu cenu (za mír i další) a plno dalších ocenění. 🤣

Další odpovědi
zjentek

Právě jsem se chtěl zeptat, zda ten ukrajinský skřeček není jaksi přidrzlý. Tak už tedy nemusím, díky. 👍

Ametyst

To ne, ale jako veřejný vyděrač.

led

Nerozčuľujte sa vážení! Zelenský sa správa presne podľa scenára. Dodržuje predpísané texty pridelenej postavy v „Staronovej tragédii“ Neprotiví sa režisérovi, poslušne oblieka kostým od svetoznámeho výtvarníka, v scéne apokalypsy sa pohybuje s prirodzenou ľahkosťou akčných hrdinov filmov z Golden triangle na Kalifornskom pobreží. Už v prvých sekundách pred kamerou cítime jeho utrpenie, hnev a silu poraziť nepriateľov svojich sponzorov.
Upozornenie:
Prosíme vážených divákov, aby po filme pri odchode z kina „Taký je život“ nenechali po sebe zbytky svojich zvrátených chúťok. Kto to má potom upratať?!

_Bůh_

Jako, Evropská unie platí válku na Ukrajině. Takže správné by bylo, kdyby zaútočil na Brusel.

aliendrone

Souhlasím s pánbíčkem, nebýt Bruselu (a NATO), tak už je DÁVNO PO VÁLCE a Zelenskyj na šibenici! :D :D :D

Dochy

Hele, podle mně dělá co musí v situaci v jaké je. Pokud mu jde opravdu o Ukajinu, a já nemám důvod si myslet, že ne, pak zkrátka potřebuje získat všechnu podporu, kterou získat může. Cokoli získá, zvýší šance na přežití Ukrajiny a Ukrajinců. Jo podporu dostal a chce ji víc. Samozřejmě, jde mu a jim o přežití. A „diktátor“? Nemyslím. Jako diktátor může vystupovat ve vztahu k vlastním lidem. A to si nemyslím, že by dělal. Jo, vzhledem ke stavu Ukrajiny jsou teď jeho pravomoci větší a méně kontrolované. Přesto si nemyslím, že by bylo možné ho označit za diktátora. Ve vztahu k ostatním světovým státníkům nemá označení „diktátor“ žádný smysl. Může Ti připadat jako nevděčník, můžeš si myslet, že je lhář, manipulátor, ale to je asi tak všechno. Mimochodem: Já si to nemyslím a fandím mu.

Kryšpín

Není skromný anebo má okolo poradce kteří hrají na notu západu a city prostého lidu čekají na reakce případně aby dostal Nobelovu cenu.
Neposílejte přilby a vesty potřebujeme stíhačky F18 a F19, vrchní velitel ozbrojených sil a jeho vojenský poradci si jsou plně vědomi že zaučení pilotů na F 18 trvá i rok, včetně personálu na servis na letišti.

aliendrone

Dochy>>> „…zvýší šance na přežití Ukrajiny a Ukrajinců.“

Cho, už i ty věříš, že fujky zlý Putin chce sežrat Ukrajince do posledního mimí a vymazat Urajinu z vesmíru? Hmm, můžu tě ubezpečit, že ať již konflikt dopadne jakkoliv, tak tu Ukrajina i Ukrajinci ZŮSTANOU. :D

Dochy

Otázka je jestli tu pak vůbec ještě budou chtít zůstat.

Dochy

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/ruska-statni-agentura-otevrene-pise-ukrajina-nesmi-existovat-40392731
Pokud v Rusku mohou státní média psát tohle… Opravdu myslíš, že Ukrajinci budou stále existovat pokud Rusko vyhraje? Nemyslím „někteří“.
Článek nemohu ověřit ani po obsahové stránce ani z hlediska autenticity, ale odkaz tam je. A celkové vyznění není zas tak daleko od z minulosti známé komunistické masírky.

Pepa25

zjentek: toto je trapné – „hasnain“ se tu objevil právě v okamžik, kdy jste si stěžoval, že se tu nic neděje …