jirka F

Necháte si od druhého poradit, nebo jednáte na vlastní pěst?

Nejlepší odpověď
Drap

Nechám. Dobrá rada nad zlato.

Další odpovědi
annas

Jak kdy.

Snažím se obvykle poskytovat rady , jimiž se sama řídím, i když je jiní odsuzují. Třeba oblast alternativní medicíny, ale své zkušenosti (rady) nikomu nevnucují.

Co vyhovuje jednomu, nevyhovuje jinému, ale často chybí tolerance, umění naslouchat.

Stará moudrost, dobrá rada nad zlato. Má rada občas větší cenu než zlato?

Rokio

Nechám si od druhého poradit, pokud jde o těžší rozhodnutí, nebo obor, o kterém toho moc nevím.

Ptám se ale kompetentních lidí.

Hufnágl

Pokud je rada k něčemu dobrá, tak ano.

Zvidatel

Poradit si nechám, ale na vlastní pěst jednám často.
Slovní rady neberu jako nějakou pomoc, jako že bych v tom případě pak nejednal na vlastní pěst (že někdo v něčem trochu poradí neznamená, že na tom dře spolu s někým nebo že se nějak aktivně podílí a spolupracuje). Rady jsou pomoc, ale ten člověk pak stejně jedná sám.

quentos

Jak kdy.

da ny

Dobře míněnou radu (zejména na základě zkušeností) vyslechnu, vyhodnotím situaci a rozhodnu se.
Tam, kde jsem si jistá radu nehledám/nepot­řrbuji.

zjentek

Nechávám si poradit jen tady a docela mně to stačí na všechno potřebný v běžným životě. (;

(Pravděpodobně by se však odtud dal utáhnout i nějakej nadstandard… to jsem nezkoušel.)

Ještě chci doplnit, že nechat si od druhého poradit není totéž, jako řídit se jeho radou. Takže si můžeš nechat poradit kde chceš a od koho chceš a nemusí to ve vysledku nic znamenat. Bo koně také můžeš přivést k vodě, ale nemůžeš jej donutit pít. (;

Emefej

Jak kdy. Někdy si poradit nechám a radou se řídím. Někdy radu vyslechnu a neřídím se jí.

paul1

Rád si nechám poradit, zvlášť od někoho zkušenějšího. A je výborné, když je těch rad víc a mohu si vybrat, nebo si udělat jakýsi průměr a podle toho se zařídit.

Nela56

Vždy si nechám od ostatních poradit, ale né vždy se radami řídím.

led

Moje heslo: „Poraďte, aj tak urobím podľa seba.“