Savier

Nastane v ČR v blízkých letech revoluce?

Třeba kvůli Fialové vládě

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ne, kvůli průměrným vládám, za průměrných okolností, nenastávají revoluce. Obzvlášť, když jsou volby v krátkých intervalech, které mění hráče i týmy. Nemluvě o tom, že za jistých okolností je možné, aby se Vlády rozpadly i během funkčního období. Ztráta důvěry, většiny, koaliční rozpad, demise (premiéra), předčasné volby, atd. Vlastně je to docela běžné, že se různé vlády často sesypou (všude po světě) a je nutné je nahradit.

Navíc je nesmysl, aby nastala revoluce nebo velký odpor kvůli pětikolce a Fialovi. Taky je nemusím, ale z řad průměrných vlád ČR nijak nevybočují. Navíc je (nejen) Fiala na tohle malý pán. Tj. kvůli němu by nic takového nezačalo. Malé, bezvýznamné a dočasné kolečko v soukolí.
Pravděpdoobnější než revoluce už je spíš převrat…

Avšak v blízkých desetiletích nabude na popularitě a vlivu monarchismus, který od východu (respektive jihozápadu + středozápadu Asie) a severní části Afriky přinese řetězovou vlnu monarchizace ve formě restaurování, reforem a sjednocování. ČŘ (ČK / k. č.) nevyjímaje. Kdy republiky budou nahrazovány monarchiemi. Ale nebude se jednat o revoluci.

Další odpovědi
Pepa25

V blízkých letech, konkrétně na přelomu září a října 2025, by se měly uskutečnit volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (píšu podmiňovací způsob, protože volby mohou být vyhlášeny dříve, např. pokud bude vysvolena nedůvěra vládě). Po nich téměř jistě nebude pokračovat Fialova vláda v dnešní podobě.

Drap

Možná, ale z důvodů současné vlády určitě ne.

Tonda Káňa

Pravděpodobně ne.