Complex

Na kolik ran je největší bubínek v revolverech?

Odpovědi
Edison

Není to o prosté velikosti… Jde mj. o ráži. Největší bubínek revolveru na rozměr bude nejspíš na pět nábojů ráže .500SW magnum. Na velkou kapacitu něco malorážkového, ne-li nějaký flobert. Přitom může být klidně rozměrově menší, než onen SW. Typicky maj .22LR nebo .22WMR kapacitu 8 – 9 nábojů. Ale jistě by se našlo i nepatrně víc.

Kepler

Zřejmě ti jde o počet nábojů. Vím, že existují i osmiranné revolvery. Technicky by nebyl problém i na víc nábojů, ale bubínek by už byl neúměrně velký a nepraktický.

Cenobita

Zde jsem narazil na 10 raný revolver (Capacity: 10)

Smith & Wesson – Model 617

https://www.smith-wesson.com/fi­rearms/model-617

https://www.prodej-zbrani.cz/smith-wesson/

Edison

Cenobita: Jak říkám.. Jde o ráži… Ten desetiran je .22LR. Ve WMR už by to asi nešlo (vyšší tlaky, potřeba silnějších stěn).

Edison

Vynechývám samozřejmě různé specialitky a prototypy… V tom se dá udělat a taky udělalo ledasco.