Filip84

Na co zemřel Karel Hynek Mácha?

Já jsem měl vždycky za to, že na cholerinu – Brechdurchfall, a to v neděli 6. listopadu 1836, no ale teď nevím: co když to byla západní diverse, že ho otrávily krvelačné válkychtivé zavilé imperialistické hyeny? Třeba někdo měřil přístrojem na frekvence BICOM jeho hrob. Nebo mu to řeklo kyvadlo. nebo vesmírní lidé. Anebo nezemřel, protože Karel Hynek Mácha byl Chuck Norris, a tedy je věčný? Je to složité… 😮😳

Odpovědi
WordPress

Zemřel na cholerinu 6. listopadu 1836.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karel_Hynek_M%C3%A1c­ha

petrph

Zemřel na cholerinu 6. listopadu 1836.

Už tenkrát se vypisovaly úmrtní listy a už tenkrát musel úředně tu příčinu smrti stanovit lékař. Čili, a jak to píšeš sám, a jak se oficiálně dočíst, „..Úředně stanovená příčina smrti Karla Hynka Máchy byl "Brechdurchfall“, Tímto německým názvem byla zcela jednoznačně míněna cholera…
Nějaký hloupý moderní konspirace bych do toho netahal, ono stačí se seznámit s jeho vlastním životem co prožil a i ten je dost zajímavej

Pepa25

To jo, zase je člověk chytřejší. Já si ze školy odnesl, že si z toho hašení uhnal asi zápal plic (pamatuju obrázek, jak sedí na střeše a obětavé hasí 🙂 a on zřejmě chytl něco z vody (viz zdroje, na které odkazuje Wiki).