dust8

Myslíte, že je čistě náhoda, že Liberecký kraj má zatím jen pouhé 3 případy Covidu 19? Může za to tamní tvrdá karanténa?

Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr­.cz/covid-19

Nejlepší odpověď
annas

Loni na podzim měl Liberecký kraj problémy se žloutenkou enormní počet nakažených, , takže možná od té doby dodržují lidé přísnější hygienu.

Navíc lidé mají blízko do Krkonoš, proto jich tolik nejezdí do zahraničí.

Jarní rázdniny byly od 9. 3., to už se u nás koronavirus objevil, možná případné výjezdy zrušili.

Těžko říct. Ale náhoda neexistuje.

Další odpovědi
Nandi

Podle mě je to kvůli tomu,že rozlohou je to 2.nejmenší kraj v Česku a jsou tam Jizerské hory,kde nebydlí moc obyvatel.V Praze je nejvíce nemocných,protože se v nejmenším kraji,,tísní´´mi­lion obyvatel a jezdilo tam nejvíce turistů.

da ny

Možná menší přesun obyvatel za lyžováním do Alp :)