zjentek

Myslíte, že i přes hrozbu kovídka se znovu naučíme bavit, dělat svou práci, společensky žít a mít rodinu jako dříve?

Bývalý normální život vs. dnešní, pravděpodobně již věčná přítomnost nového koronaviru mezi lidskou populací.

Po čase: Můj názor je ten, že se to učit VŮBEC NEMUSÍME. My se toho totiž nehodláme za ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ vzdát. A to je taky ten pravý důvod, proč tady dnes znovu (po čtyřech měsících) řešíme šíření kovídka, aniž bychom se snažili jeho šíření V PRAXI podchytit. Podchytit právě způsobem odříkání, to znamená zbavit se na čas VŠECH výše zmiňovaných aktivit, dokud to bude třeba. Jak se říká lidově – sedět na zadku a nečeřit, nevířit… Souhlasí někdo? Anebo nikdo nesouhlasí, čili PAK LOGICKY mám JAKO JEDINÝ zdeformovaný obraz o šíření kovídka? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ani kovídek není věčný, ale už jsme se naučili normálně žít i ve stínu daleko větších hrozeb, jako je rakovina, infarkt, mrtvička, srážka s blbcem…

Další odpovědi
Edison

Hravě… Už teď jen málo lidí dodržuje aspoň co je nutné… A když koukám o co se lidi staraj, tak se mi chce zvracet: Dovolený, koupaliště, sjíždění řek… čučení na fotbal a hokej, hospody… nikde ale neslyším, že by se někdo staral o to, aby se nám líp a snáz jezdilo za prací.

dubraro

Určitě. Naučili jsme se to po moru, choleře, malomocenství, španělské chřipce, syfilidě, AIDS…, naučíme se i teď.

orwell

Určitě. Je historicky dokázáno, že člověk si zvykne i na šibenici. A co by neudělal pro peníze? To si je schopen i sám pod sebou větev podříznout ☹

Drap

samozřejmě

da ny

Samozřejmě, toto se vrátí do normálních kolejí.
Mnoho lidí už se těšilo a těší zpět do práce (pokud budou mít kde pracovat).
Je to virus, jsou jich kolem spousty (i ty, o kterých se nemluví, nevíme).
10% lidí, během případného onemocnění mohou potkat plicní obtíže.
Plicních ventilátorů bude dostatek. Zkušenosti s ochranou jsou.
Naučili jsme se používat roušky (běžné v Asii).
Možná se za 10 let vrátí a pak, podle „předpovědí“ zmizí navždy. Uloží se k spánku.
Možná bude vakcína nebo lék. Jsou tady jiné, nebezpečné nemoci….

„Změna“ nás však nemine. Bude se zdražovat (vše, na co lze pomyslet) mnohem více, než porostou příjmy. Známe to, ale nůžky budou více rozevřené.
Za kovídek se pak pár let „schová“ ledacos.

nyjono

Co to je za otázkz?
Proč se učit – znovu – bavit, dělat svou práci atd.?
Já se bavím i dělám svou práci pořád.
Přece bavení se neznamená jen navštěvovat bary a hromadně se opíjet a kontaktovat se s potencionálními nakaženými.

Ametyst

Mám dojem, ze když se zavřely hranice a EU sklapla, lidé se prave začali bavit a vtipkovat.

mosoj

Ne, svět se do starých kolejí již nikdy nevrátí. Ve hře je mnoho faktorů! I Čecháčci narazí.

zjentek

Nyjono ale pokud pracuješ a s nikým se nekontaktuješ, tak pak předpokládám,že se o tvé práci nic neví. No a pokud tžeba sedíš někde u poče a děláš na něm cokoli, tak pak mně tady PROBŮH naopak nepiš, že pracuješ, bo mě z podobných lenošských „pind“ trefí šlak! Ale já jsem stará škola, takže DNES se možná člověk i tak „chytí“ a přežiješ " i na tom". To nic ve zlým či osobního.

https://cesti­na20.cz/slovnik/pin­dy/

zjentek

Keplere, pevně doufám, že směrem ke mě to nebyla nějaká narážka, nebo TAK NĚCO… (;(;