Boy 13

Myslíte, že by to mohl být v budoucnu problém při ucházení se o zaměstnání?

Možná Vám to přijde jako nic moc otázka, ale zajímaly by mi Vaše názory. Trpím už dost dlouhou dobu akném, ale takovým, že mám hodně zarudlý obličej, jde to znát, když se mi podíváte na krk a od krku nahoru vidíte jenom červený zarudnutý obličej. Bohužel to mám, a smířil jsem se s tím, protože nic nepomáha, prostě pořád mám akné, krupičku a jsem celý rudý i okolo očí. A myslíte, že by mi kvůli tomu třeba v budoucnu nepřijmuli na místo obchodního zástupce nějaké velké firmy, i když bych měl k tomu odpovídající vzdělání, ale jenom kvůli tomu, že jsem dost rudej až čerevenej, tak by mi to místo prostě nedai, protože by na tu pozici nechtěli někoho takového jako jsem já, jenom kvůli vzhledu obličeje, ale předpoklady bych měl výborný, komunikativnost atdl. ale jenom kvůli rudému obličeji by mi to místo nedali ? Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale docela mám strach, že v budoucnu by můj zdravotní problém (akné) a s tím spojený vzhled, který přímo praští do očí, hodně lidí mi to říká, že když vidí můj krk a ruce a potom rudý hodně červený obličej, tak že by to byl pro mě problém a já bych s dosaženým a odpovídajícím vzděláním tak skončil na profesi základního vzdělání jenom kvůli akné ? Nebo si nemám dělat obavy a přijmuli by mi i se zarudnutým červeným obličejem ? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Akné nebývá trvalá záležitost, je to většinou záležitost puberty a zčásti životosprávy. Časem se to může proto změnit.

Drap

Ne, Než vystuduješ a získáš si v jakémkoli zaměstnání jistou pozici a zkušenosti, tak bude akné dávno pryč.

iceT

Diskriminován bys mohl být třeba za viditelné tetování.
S akné bych zašla ke specialistovi, který by ti možná mohl pomoci s některými potravinami, které by akné mohly zhoršovat. Sestřenice tímto také kdysi trpěla, a dnes vypadá normálně.

Postmaster

Léčba akné
Léčba akné u mírných až středně těžkých forem je lokální v podobě krémů a gelů s účinnou látkou. Vyzkoušet můžete třeba přípravky na akné od značky Vichy.

Benzoylperoxid (AKNEROXID) – zmírňuje zánětlivé procesy a také působí proti bakteriím ve vnitřku póru, zmírňuje tvorbu komedomů. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku může způsobovat mírné podráždění kůže. Pokud dojde k pálení kůže, je potřeba upravit frekvenci používání a délku aplikace.
Kyselina azelaová (SKINOREN) – působí tak, že uvolňuje ucpané vývody a také působí antibakteriálně a protizánětlivě. Dochází k úbytku až k vymizení pupínků a komedomů. Výhodou je, že má bělící efekt a zesvětluje hyperpigmentace. Tento lék na akné lez použít i v letních měsících, protože není citlivá na slunce.
Kyselina salicylová (BIODERMA SÉBIUM GLOBAL) – mnoho přípravků na akné obsahuje v kombinaci s jinými účinnými látkami i kyselinu salicylovou. Jde o látku, která je výtažkem z kůry vrby bílé a má hojivé a protizánětlivé účinky. Také pomáhá snižovat nadměrnou aktivitu mazových žláz. Odstraňuje odumřelé kožní buňky z pórů a z povrchu pokožky a pomáhá odstranit komedomy.
Doplňky stravy s obsahem látek pro normální stav pokožky.

Bakteriální lyzáty (ACNEVAC NEO) – doplněk stravy vyráběný nejmodernějšími biotechnologickými a purifikačními technologiemi. Obsahuje unikátní kombinaci purifikovaných bakteriálních lyzátů (vysoce přečištěné neškodné části inaktivovaných mikroorganismů). Také obsahuje zinek a vitamin C.
Zinek (WALMARK ZINEK) – přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů, pokožky a kostí.

Zdroj: https://www.be­nu.cz/lecba-akne-1472203028

Dochy

Obvykle to nikomu nevadí pokud se nebudeš hlásit zrovna na nějakýho modela na kosmetiku…
Samozřejmě nemůžeme zaručit s kým se kdy kde potkáš. Lidé jsou různí.

Reezo

Vůbec bych si nedělal starosti. Hlavní je být dobrý v té práci a pokud možno dělat to rád. To je jako kdyby se tlusťoch bál, že ho nevezmou kvůli nadváze nebo kdyby se plešatý bál, že ho nevezmou kvůli tomu že nemá vlasy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

elkon: Děkuji Vám, ale neodpověděl jste mi celou, prosím, co podle Vašeho názoru, mohl bych být diskriminován ? Moc Vám děkuji

elkon

To ti nikdo nezaručí. Záleží na tom, jak se k tomu kdo staví.