Super guy

Myslíte si, že němečtí vojáci z druhé světové byli prostě kluci, kteří museli do války a museli páchat zvěrstva?

Myslíte si že němečtí vojáci z druhé světové byly prostě kluci, kteří prostě musely do války a musely páchat zvěrstva?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak stejně sověti, byli to vojáci co poslouchají rozkazy.

Další odpovědi
Kelt

Takoví kluci měli zájem prohánět holky, bohužel, byli ve špatnou dobu, na špatném místě, vymyli jim mozky, udělali vojenský výcvik a okamžikem přísahy museli plnit rozkazy. Trochu odbočím do jiného soudku, ale když do roztoku modré skalice přidám elektrody a zapnu stejnosměrný proud, bude se na katodě vylučovat měď, přesně podle zákonů. A s těmi vojáky je to stejné.

Drap

Nejen kluci, ale už i dávno dospělí muži. Museli narukovat a stejně tak museli bojovat. Voják nemá téměř žádný prostor o rozhodování a o konání svých skutků, pokud ovšem nechce spáchat sebevraždu. A takových případů na obou stranách a ve všech armádách nebylo také málo.

zjentek

Myslím si, že byli na tripu. Převážně na perníku, vyjímečně taky LSD (kokeš byl pro ně drahej). Veteráni pak vzhledem k následkům války (jak fyzických, psychických, tak z užívání drog) byli později závislí na morfiu. Taková řekněme náplast. Asi tolik k těm „klukům“, politice, jejich „VZDĚLANÝM“ vůdcům a realitě/výsledkům tohoto všeho dohromady. A tak tomu bylo, je a zase bude, až VZDĚLANÍ od pera nařídí ten „správný“ konflikt a ten pak jen „přijde“. Pak kluci zase půjdou, víme?

aliendrone

Ano. Fakt, že měli vymytý mozek propagadnou je nijak neodlišuje od jiných vojáků. A fanatici se najdou všude, jedno na kterou zúčastněnou armádu se podíváš. :)

da ny

Z jejich vyprávění vím, že do armády i války samozřejmě museli.
Jiní se aktivně hlásili, krvelačně a dobrovolně. Hitlerovi hoši.
Kluci, kteří vůbec nevěděli, co je čeká. Tady řádili ještě před válkou
a po ní, v 50 letech, než se zadrátovaly hranice, opět.
Všichni nebyli u SS a všechna zvěrstva dělat nemuseli! A tedy každý voják, se jich
nedopouštěl. Ovšem rozkaz, je rozkaz. Ne všichni vojáci rabovali (Němci často „znárodnili“ zlato po Židech) a znásilňovali na cizím území /v každé armádě se najdou takoví jedinci, i dnes/.
Sověty jejich velitelé často na místě zastřelili.
Zdejší staří Němci (těm bylo v době války tak 30 – 40, 45 let. Tátové od rodin.
Vyprávěli, jak nevybavení vymrzli u Stalingradu a těšili se do zajetí…
Končívali svá vyprávění a vzpomínky větou: „Válka, to je svinstvo“ :(

Emefej

Proč ty pácháš zvěrstva na češtině?

anonym

V prvé řadě stejnou míru chyb nesou všechny země světa. Naprosto každý ignoroval vzestup Německa … Němci ani jednou jedinkrát nesplatili více, než maximálně kousek přes polovinu válečný reparací. U reparací za první světové je to někde na třetině. Přesto se nechali Němci jedním člověkem přesvědčit, že jsou v právu a naprostí chudáčci … Voják/policista/… je vždy ten poslední v řadě, koho můžeme obviňovat. Jsou mezi nimi nechutní, vyšinutí jedinci. Ale jaký je rozdíl mezi tím, když voják znásilní matku se dvěma dětmi a když můj soused podřízl manželku na nevěru a znásilnil jí dceru? To, jestli má vadný člověk uniformu, nehraje moc roli … Němci mi vadí z těch ostatních důvodů. Nevrátili co nakradli (byť reparační řízení ještě běží, co vím), dva měsíce po válce už přepisovali „sporné“ hranice, nikdy nesplatili válečné reparace, … Vadí mi, že nefunguje OSN a celý ten „mír“. Během pár konfliktů se ukázalo, že nám nikdy nikdo nepomůže, protože jim to za ty škody nestojí … Platíme organizacím za bezpečnost, ale jsem si jist, že se nám ty peníze nikdy nevrátí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

…Jenomže pokud chceme být genderově rovnoprávní, tak tentokrát nepůjdou jen kluci, ale do první linie pomažou pěkně všeci: transky, nazi, buzi, bojový helikoptéry, agender bigender, trigender, quatrogender, herma, inter, neutrois, cis, two- spirit a především BABY woe! A to ne baby jako bejby, ale ORIGINÁL EMANCIPOVANÝ, GENDEROVĚ VYVÁŽENÝ BABY s pravou vagínou. prostě taková smíšená armáda, z který jde mrazení – taková genderobo směska. No nechci vidět na poli ta jatka.