Mr. Marek

Myslíte si, že má Toimo Omakura pravdu s nutností podání demise vlády?

Nejlepší odpověď
Kepler

A proč jako by měla vláda podávat demisi? Není k tomu důvod. Já si myslím naopak, že vláda nebyla dost důsledná ve vymáhání restrikcí. Proto si tolik lidí z toho dělá srandu a proto je tolik občanské neposlušnosti až idiocii, když někdo dokonce tvrdí, že žádná pandemie neexistuje a všechno je jen podvod. Že už umřelo 20 000 lidí, jim zjevně nevadí. Ať si pan Pitomio najde spojence s někým, jako byl Sládek, ti by si padli.

Další odpovědi
Speed77

To si myslí každá opozice o každé vládě. Ne? Když nebyli zvoleni, tak není správné, aby byl ve vládě (nebo jinde) někdo jiný. Při každém kontroverznějším kroku, rozohdnutí, opatření, dokonce i názoru je hned ze strany protivníků slyšet, že by měli podat demisi, nebo u jiných rezignovat.
Snahy o to jsou pořád a poražení neakceptují ty, kteří vyhráli volby. Přinejmenším se je snaží podkopat.

Hlada

Tato vláda by měla odstoupit minimálně po dobu krizového stavu a přenechat rozhodování odborníkům.

elkon

Nevím, kdo je Omakura, ale k odstoupení vlády není žádný důvod. Zvlášť v tak složité době.

Dochy

Nevím co Tomio říká o demisi vlády. Můj názor je, že aktuální vláda stojí za starou bačkoru, ale rozhodně si nemyslím, že by zrovna Okamura byl vhodnou alternativou. Obávám se, že jako spousta jiných politiků jen říká to co chtěj lidi zrovna slyšet. A před prázdninama (letníma) lidi chtěli slyšet, že mohou na dovolenou, tak jim to současná vláda (plusmínus „současná“) dopřála – stejně tak před Vánocema apod. aby to pak zas žehlila nějakýma dalšíma nesmyslnýma a nekoncepčníma krokama. Nesmyslnýma nikoli tím, že by daný krok jako takový neměl smysl, ale především tím, že z něj nesmyslný udělala tím, že mu nezajistila podporu a pochopení u lidí.

Pepa25

Neschopná vláda se má jednoduše odvolat – ale to by musela být opozice jednotná a nesměli bychom mít prezidenta, kterého teď máme (každému je jasné, že by Babiše i za cenu ohnutí ústavy podpořil).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.