luckykubrt

Myslíte si, že je buzerace od policistů kontrolovat občanky?

https://nazory­.aktualne.cz/ko­mentare/policaj­ti-se-utrhli-ze-retezu-klidne-vas-bezduvodne-seberou/r~62ca­badca60e11e49be­c0025900fea04/

Vždyť od toho ty občanky jsou, aby se jimi prokazovala totožnost, ne ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím si to

Další odpovědi
Kryšpín

Není, jak mají zjistit hledané osoby, Fendrych je tak chytrý, že by mohl chytat myši

klumprt

Jak ten Fendrych ví, že Hradilek neodpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby?

replicator

Takové narušené osoby se hemží v povoláních odpovídající jejich povaze, kde získají určité páky a možnosti.

Když Vás zadrží před domem, že chce občanku a odmítá řešit situaci nebo cokoliv, co by řešilo daný problém a po pokusu vrátit se domů a donést občanku zaútočí, je jen další známka, která potvrzuje toto pravidlo.

dr.luha

Bezdůvodně je to samozřemě buzerace. Dealerům drog občanky nekontrolují a nechávají je volně prodávat, ale pokud se jim někdo nelíbí, tak ho chytnou pod krkem: https://youtu­.be/sNDJk8esRhM

Dochy

„Vždyť od toho ty občanky jsou, aby se jimi prokazovala totožnost, ne ?“
Jsou k tomu, aby se jimi prokazovala totožnost, pokud je to potřeba. Nebudu chodit po ulici s vytaženou občankou a každýmu ji cpát pod nos aby věděl s kým má tu čest. Osobně nemám problém ji policistovy na vyžádání ukázat, i když ke kontrole nemá žádný jasný důvod, ale souhlasím s tím, že pokud dělá policista nějaké obstrukce jen proto, že se ho někdo na něco zeptá, jde o zneužití pravomoci a překroucení zákona.

Upozornění: Má reakce se týká situace tak jak je popsána v článku. Nevylučuji že článek je nějakým způsobem subjektivně zkreslen.