Školníšprtka

Myslíte si, že bylo dříve lépe než dnes?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nevím, co by bylo k nalezení lepší než bylo dřív. Svět hloupne, hrubne, tmavne a točí se doleva.

Další odpovědi
Kepler

Jak komu. Nejlíp si vždycky žily vládnoucí osoby a jejich poskokové. Kdyby se to ale mělo zprůměrovat a vzít v úvahu jen hmotný dostatek, pak to nikdy v minulosti nebylo lepší. Jiný pohled ovšem nabízí morální úroveň a celková spokojenost obyvatel. Jak říkal jeden pamětník: za první republiky se prdělo líp!

Speed77

Ne. Jako podle momentální krize/pandemie, tak ano, bylo líp. Ale to proto, že je krize. Ale ta zase odejde. A po čase zase přijde další a tak pořád dokola (součást ekonomiky). Období růstu, stagnace a poklesu se střídají (stagnace vlastně ani ne. Obecně spíš je buď blahobyt nebo krize. Takže buď ekonomika stoupá nebo klesá).
Krize zase pomine. Krize neznamená, že je nezbytně hůř. Některým i líp, pro některé i skvělá příležitost a polepšení.
Ale je to fuk. Přát si být v minulosti nebo budoucnosti je na nic. Není to možné. Máme pouze přítomnost. Jen nostalgie nebo doufání v lepší budoucnost nikomu nikdy nepomohlo. Pouhé snění je o ničem. Musí se soustředit na přítomnost a momentální situaci.
Já třeba se mám mnohem, mnohem líp, jak třeba před rokem a půl. Po mnoha stránkách, včetně finanční.

Nassin

Ne, nežilo, protože se musely za recepty platit 1 korunou, metrem se za 1 korunu dalo projet všechny tratě, děti měly učební pomůcky zadarmo, nájem z bytů byl minimální, voda ukrutně levná a to samé byla elektrika. A jedno z nejhorších věcí bylo, že ceny byly v celé republice jednotné a to nepíši, že dříve byl stát soběstačný atd.. Jo, a z průměrného platu se dalo vyžít, ba i ušetřit.

Emefej

Kdy dříve? Včera, vloni, před 30 lety, před 100 lety, před 5000 lety?

plebs

Možná od roku 2006 do roku 2014 než to ve Vrběticích buchlo a ještě za sedm let před došetřením výbuchu poté hodí Česko mezi západ a východ rozbušku. Turbo student a jeho parta kšeftovala se zbraněmi na všechny strany a byl klídek, BIS vnitro i obrana pohoda.
Jenom jsem nepochopil když Bohúšova vláda prodala zbraně Kurdům a Kurdové tam trochu haraší s Tureckem které je dlouhá léta v NATU.

Mr. Marek

90. léta byla svobodnější, než je tomu dnes.

paul1

Dřív bylo lépe, byl jsem mladší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Bohužel, nepochopil.

Nassin

Bohudík.