xiperio

Myslíte si, že by majitelé poškozených domů mohli své domy opravit, aniž by si museli vzít půjčku?

Dle dostupných info. se vybrala na sbírkách ZATÍM cca 1 miliarda. Někteří jsou pojištění, jiní ne. Kdyby to dobře rozdělili, tak by to mohlo pokrýt spolu s dotacemi všechny, škody. A mohli by si to všechno opravit a postavit. Státní ani obecní majetek nepočítám. To by bylo super ne. Kéž by to vyšlo !!!

Odpovědi
autacek

Ony se ty peníze budou ale rozdělovat trochu jinak než si myslíš. Tak odpověz si sám, už samotná premisa, že kdo přišel o dům dostane od státu dva miliony, ale kdo byl pojištěný, dostane o plnění od pojišťovny od státu míň, pak do toho zakalkuluj, co když se ve sbírce něco vybralo, jestli Pepovi jo a Frantovi ne, nebo to padne na opravu obecního vodovodu, kostela, či elektrického vedení.. I kdyby se vybralo 10 miliard, s tímto netransparentním systémem přerozdělení to bude vždycky málo.

L.G.

Za tu miliardu jsem rád, horší jsou fakt ty záběry na ušlechtilé dary… Asi se to vybralo formou nějakých příspěvků na sběrný účet, distribuční klíč drží v ruce nějaký správce či ten, kdo disponuje bankovním účtem, zpětná kontrola je skoro zbytečná, tam se průkaznost nedá prokázat, krom toho jsou to spíše malé obce, kdo kolik obdržel by vztahy na městise neupevnilo, ona ta uzavřená pojistka bude mít asi háček, jednak v tom, že málokdo řeší aktualizaci pojistky a přeci jenom ceny nemovitostí jsou na jiné úrovni než v roce 1993 ke dni uzavření pojistné smlouvy, výše pojistného plnění bude pro mnohé bohužel překvápko, a za druhé záleží, jestli třeba některé pojišťovny neroztřídily pojistná rizika, že na orkán je potřeba zvlášť… 🤔tak jako tak ale postižené obce budou krásnější ve výsledku, všechno se spraví a budou vypadat k světu, jako turistické lákadlo – orkán v ČR už ukázalo, že s občany nemá chuť moc vyjednávat, nicméně že by mělo jít o nový trend, tak to snad ne🙂. Každopádně není to úplně ok s podmíněností výše a následného přidělení sanačních prostředků pojistkou nemovitosti, mně se to jeví jako penalizace, ze záběrů to vypadalo na odnesené střechy, ale i spousta movitých věcí doznalo škody, formou sdružené pojistky to nějak nešlo a nejde řešit, takže pojistník se v rámci svých povinností docela prohnul a teď zjišťuje, že se prohýbat nemusel, když výnos pojistky se tak nějak odečítá od nároku na prostředky ze sběrného účtu, to má na můj vkus příchuť spíše kyselou než sladkou, pak ještě ta vládní snaha o zdroje z EU, ta než připluje k postiženým, jestli vůbec, tak těžko říct kdy👎. Prostředky na řešení korona krize se ani nehledaly, protože se našly už před krizí samotnou a 5 mld.Kč se v rámci vlny té vládní solidarity, když se ukáže Miloš se svou družinou a spol., nenajdou a nějak tam postrádám i vůli je nacházet v rozpočtu domácím, nicméně jednat se bude a dlouze hlavně o tom, jak ty nepředstavitelný sumy v rámci 500 mld. schodku nenajít, to radši ta estráda kolem, bolest v srdcích politiků, na druhou stranu veřejné vystoupení bylo vyčerpávající, takže fofrem se zas vracíme do Prahy, přeci jenom jsou tam projekty, který nesnesou odkladu😉.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.