Super guy

Myslíte si, že Američané mohli vyhrát válku ve Vietnamu?

Odpovědi
Drap

Mohli. Možná kdyby válčili dalších 150 let a nechaly tam desetitisíce dalších lidských životů tak ano. U všech válek je zvláštní to, žew většinou může vyhrát kterákoli ze zúčastněných stran.

da ny

Tam neměli šanci…

anonym

Válka není řešení. USA a Rusko jsou ale nenasytné státy.

Kryšpín

Mohli ale skončilo by to jako v Afganistánů, stále větší nenávist proti Amíkům partyzánské akce na dlouhá léta a rovněž mají svoji hrdost nikoliv jako Češi bobky v roce 1939 ze skopčáků, žádná kapitulace.
Proto je president USA D. Trump daleko lepší diplomat, žádný velký válečník jako jeho předchůdci bez ohledu na pištění skoro novinářů.

anonym

Každá válka se dá rychle vyhrát pokud máte technologie, dost prostředků a jste ochotni být dostatečně brutální i za cenu civilních ztrát. Třeba se američané ale právě takto do historie zapsat nechtěli.

Pepa25

Kryšpín: v Afgánistánu hlavně pohořel už SSSR- z podobných důvodů jako USA ve Vietnamu …