tvaruzekcz

Myslíte si, že alespoň 0,1 % z aktuálně očkovaných proti covid-19 ví, co to je „původní antigenní hřích“?

Pro ty, co neví, tak „původní antigenní hřích“ je jev, při kterém dochází po vícečetném očkování proti stejnému původci nemoci, který však má různé varianty či mutace. Pokusím se laicky vysvětlit v čem spočívá problém. Když se lidské tělo poprvé potká s nějakou infekcí, začne jeho imunitní systém produkovat protilátky. Když ale po čase narazí na stejnou infekci znovu, má opět tendenci vytvářet stejné protilátky, byť se třeba mezitím vyvinula nová varianta infekční nemoci s novým dominantním antigenem. A imunitní systém už nezafunguje tak dobře jako napoprvé. Takže, když přeočkujete už očkovaného, tak vůči té původní variantě bude jeho obrana sice ještě posílena, avšak proti novým variantám bude imunita nedostatečná. Asi nejmarkantnější příklad z historie bylo očkování proti lidským papilomavirům. Začínalo se kdysi čtyřvalentní vakcínou a potom stejný výrobce udělal devítivalentní. Ukázalo se, že když podali tu devítivalentní jedincům, kteří v minulosti už byli očkovaní čtyřvalentní vakcínou, tak na ty původní čtyři antigeny sice vznikla obrovská odpověď, ale naopak vůči těm pěti novým antigenům byla dramaticky nižší. A to ve srovnání s jedinci, kteří tou čtyřvalentní vakcínou předtím očkováni nebyli.

Odpovědi
Pepa25

Místo vašich zavádějícího popisu doporučuju si přečíst vyjádření vědce (vakcinologa M. Petráše), které vyznívá docela jinak:

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/cesky-vedec-varuje-co-muze-snizit-ucinek-ockovani-neuniknou-ani-odpiraci-170318

Drap

Ať ví, nebo neví, jeto jedno. Kolik lidí si myslíš, že to zajímá? Teorie jsou jedna věc a realita jiná. Je nějaká účinná obrana kromě očkování? Já osobně o ní nevím.

Postmaster

Realita je evoluční experiment

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.