zjentek

Můžu nemít kovídka, i když ho má třeba celá rodina?

Bylo u nás dobřým zvykem, pokud chřipkou onemocněli třeba všichni z rodiny, tak já ne. Byli jsme všichni v jednom baráku, dávali jsme bacha, abychom na sebe nedýchali, nejedli a nepili po sobě a taky jsme si hlídali, čeho se dotýkáme. Kdo měl chřipku, choval se také ohleduplně. Mohli jsme se dívat v jediné místnosti na TV a za určitých podmínek šlo i tak předejít nákaze. Nakonec jsem virus převážně vůbec nechytil. Tak tohle u kovídka asi nehrozí, co? Nebo je to taky možné?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možné to je, ale spíš bych řekl, že to u někoho ta infekce probíhá bez příznaků. To je i můj případ, asi mám dobrý imunitní systém. Všichni kolem mně nachcípaní a já nic. Já už neměl rýmu a nachlazení snad 20 let, chřipku nikdy. Breberka, která do mně vleze, celá zděšená vzápětí bere roha. Valašská medecína dělá svoje – vypálí každého červa.

Další odpovědi
paul1

Asi máte výbornou imunitu – jen tak dál.

da ny

Kovídek je mnohem více virulentní, než chřipka.
Těžko říci, při popsaná „hygieně“, s dobrým IS a vitamínovou kovídkovou „prevencí“ to asi možné je.
Mohl by z Vás také být bezpříznakový přenašeč. ;)

Tomáš1234

Mám čerstvou zkušenost. U nás doma je celkem dost lidí a vždycky, když tam někdo dotáhl nějakou chřipečku, tak to zkosilo tak půlku osazenstva. Většinou to byly pořád ti stejní. Zkrátka někdo má tu imunitu lepší a někdo horší.

A teď, jak ty říkáš, někdo přitáhl kovídka. A lehli všichni. Je pravda, že ti, co většinu chřipek přežili bez úhony, mají průběh slabší. Ale mají ho :)