bauerlukin

Může se tělo dostat v důsledku přejedení na vyšší teplotu?

Dobrý den, je možné že se tělo dostane na vyšší teplotu, než je běžné, když se člověk přejí? Díky předem za odpověď

Odpovědi
Ametyst

Lidské tělo ma velmi dobrý termoregulační systém. Teplotu může po přejedení zvýšit, hlavně pokud sníme třeba něco, co podporuje záněty.

Jan Havelka

Ano ale i ne

NoFear

Samozřejmě, dodání živin, energie a ten samotný metabolismus, proces zpracovávání potravy. To vše tělo zahřívá, no hlavně ten metabolismus. Kromě nějakých hormonů a látek je to vlastně ten jedůležitější prvek termoregulace. A ty hormony se většinou produkují pří nějaké činnosti nebo pocitech.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.