Rudík 12

Múže nezletilá osoba vlastnit majetek?

Myslím tím movité věci (např. kniha, PC, …). Pokud si v 17 koupím počítač, tak je snad můj. Nebo ne?

Odpovědi
elkon

Když získáš peníze třeba na brigádě, nebo od babičky k narozeninám, můžeš si koupit co chceš a je to tvé.

Rokio

Samozřejmě.

led

Môže síce vlastniť (napríklad môže zdediť dom), ale jeho možnosti s ním manipulovať, obchodovať, má právne obmedzené až do čias zákonnej plnoprávnosti.
Pokiaľ si kúpiš počítač za vlastnou prácou zarobené peniaze, je tvojim majetkom.

Dochy

Ta otázka tu byla nedávno. Ano, i nezletilý může vlastnit majetek (třeba i mimino panenku). Ale správa majetku nad míru odpovídající jeho vyspělosti náleží jeho rodičům/zástupcům.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

podger

Právo připouští, že můžeš být vlastníkem dluhů. To samé právo ti tedy musí uznat vlastnictví Ne – Dluhů. Spravedlnost je slepá