zjentek

Může být člověk něčí reinkarnací, i když původní bytost (originál) ještě neopustila tělo?

Lidově řečeno, když „originál ještě nezemřel“.

Nejlepší odpověď
Rokio

Pokud existuje reinkarnace, tak mi to přijde nesmyslné. Člověk zemře a jeho duše jde do právě narozené bytosti (nebo plodu), která nemusí být nutně člověkem.

Když ale ten člověk nezemře, tak jeho duše je pořád v tom těle, takže se bytost nemůže reinkarnovat, dokud nezemře.

Jedná se ale pouze o moji teorii.

Další odpovědi
elkon

To jsou jen nesmyslné povídačky. Ničím nepodložené.

Disraeli

No on v tomto smyslu asi neexistuje originál…
Existují teorie, že reinkarnace neprobíhá v lineárním čase (čas stejně není lineární). Taky, že v jedné době můžou existovat i dvě re/inkarnace. Tj., že tvá duše může být v současné době ve více tělech = žít víc životů.
Pak jsou tu i teorie, že vše je vlastně jednotné, i když diverzifikované – živé i neživé hmotné i nehmotné, i to, co převyšuje fyzickou rovinu a čas, takže v tomto smyslu bys vše a všude byl zároveň ty – akorát to nemůžeš zažívat/vnímat všechno najednou…

Takže je to o víře a teoriích. Každopádně ano, jsou takové.

Martwell

Určitě, může to bejt třeba shoda genů nebo osudu nebo poškozením mozku že je přesvědčenej že je v jinym těle, ale šance na jediný magický selhání fyziky je asi tak 0%

Martwell

Samotná duše bez buňek nemá ani jeden atom což v prostoru úplně vylučuje její existenci natož její pohyb.
Ale nejhorší je že 300 let po Newtonovi je furt celej svět zamořenej náboženstvím, který už ve světě dělá jen bordel, přitom dneska ví každej mnich že Bůh je pro každýho planeta na který žije a kde platí jen její zákony, zcela stejně pro Ježíše i Jidáše