lobikovaj

Musím se při pobírání vdovského důchodu hlásit na úřad práce kvůli placení zdravotního a sociálního pojištění?

Dobrý den, pobírám vdovský důchod, dcera pobírá sirotčí důchod – studuje. 30.4.2016 mi končí smlouva na dobu určitou, od května mám dohodnutou práci na DPP s měsíčním výdělkem do 10000,– Kč měsíčně. Musím se hlásit na úřad práce? Budu si muset platit sama zdravotní popřípadě sociální pojištění? Nebo jsem z důvodu pobírání vdovského důchodu státní pojištěnec? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Drap

Hlásit se na ÚP nemusíš nikdy. Neni zákonem stanovená taková povinnost.

anonym

Informace by měla poskytnout OSSZ.

ivzez

Stát za nikoho sociální pojištění nehradí, pouze zdravotní.

Budete-li pracovat na DPP s odměnou nad polovinu minimální mzdy,
nemůže Vás ÚP zaevidovat jako uchazečku o zaměstnání.

V takovém případě se budete muset přihlásit u své zdravotní
pojišťovny jako OBZP a sama si hradit pojistné (1.337 Kč měsíčně).