zvonisek

Mohu se živit hlavou bez maturity?

Nebo se musím živit rukama? Mám středoškolské vzdělání, maturita v pohodě, jen DT ne. Mohu se tedy živit hlavou?

Odpovědi
led

Záleží od obsahu nielen dutiny lebečnej, ale hlavne o kvalite obsahu myšlienok v mozgu.
Malé prekvapenie: aj pri práci hlavou, potrebujete pracovať aj rukami, prípadne
1 – používať buď software umožňujúce prácu bez použitia rúk,
2 – mať k dispozícii ľudí, ktorí pre vás a za vás pracujú aj rukami.

orwell

Já se obávám, že dokonce budeš muset. Nedovedu si představit žádnou práci, při které bys vůbec nemusela používat hlavu.

aliendrone

Orwell to trefil. Budeš se muset živit hlavou, i když budeš pracovat rukama. Tedy alespoň pokud se budeš chtít OBSTOJNĚ živit, nežít od výplaty k výplatě, jak je dnes trendem. ;) :D :D

Edison

Co to je zase za spatlanou otázku???

Rokio

duševní práce a nepříliš fyzicky náročné práce, kde není potřeba maturita:

  • dělník v chráněných dílnách (vlastní zkušenost)
  • taxikář
  • prodavač
  • servírka
  • vrátný

Dochy

Bez maturity budeš mít problém aby Tě někdo zaměstnal pro „práci hlavou“. Takže možné to je, ale musela bys hlavu zapřáhnout tak, že se o své zaměstnání opravu postaráš sama.

anonym

Jasně, že ano.

Dneska je spousta i dětí, který uměj velmi obstojně programovat. Někdy už i na základce.
Pokud někomu ukážete svoje programy, a prokážete svoje dovednosti, na vzdělání už tak záležet nebude.

Popřípadě se můžete zkusit živit hlavou doslova – určitě se najde způsob a místo, kde budete moct prodat svůj mozek.
Netvrdím, že to bude zcela legální, ale oba dva zbývající dny se určitě budete mít fajn.