Dr. Darko

Mohu dostat boreliózu od komára?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, i od muchničky.

Další odpovědi
marci1

„Není pravděpodobné, že byste boreliózu dostali např. od komára. Borélie byly sice objeveny i v tělech jiných obtížných živočichů, než jsou klíšťata, ale přenos na člověka touto cestou nebyl prokázán. Odborníci soudí, že borélie v tělech jiných hostitelů nemají vhodné podmínky a přežívají zde pouze krátce.“
https://www.drmax­.cz/clanky/lym­ska-borelioza-priznaky-a-lecba
🙂

da ny

,,, přenos borélií píchnutím komára je nepravděpodobný.“
https://www.ba­byonline.cz/mu­ze-byt-prenasecem-boreliozy-komar

wolstryt

Ano a nejen boreliózu. Pokud komár sosáčkem „sál“ krev infikovaného jedince a v krátké časovém intervalu by tento svůj sosáček „vrazil“ do tvého organismu je pravděpodobnost infekce možná, ale je třeba si také uvědomit, že ani tato teoretická infekce nemusí být nakonec rozhodující, protože také záleží na tvé imunitě a na virové náloži infekce co by ti ten komár předal.

rowanfahey

Ne. Komáři podle CDC nemohou přenášet lymskou boreliózu. Šířit ji mohou pouze kousnutí infikovaným klíštětem. Dospělá klíšťata jsou velká asi jako sezamové semínko a často se přichytí na naše tělo v oblastech, které je těžké si všimnout, jako je naše podpaží. badland