Mr. Marek

Mohou mít manželé mezi sebou tajemství, aniž by to bylo překážkou ve vztahu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě! Dokonce si myslím, že KAŽDÝ z partnerů nějaké to tajemství má a ničemu to nevadí.

Další odpovědi
da ny

Ano,
pokud to není zásadní, pro funkci vztahu. Ten druhý nemusí vědět o každém „větru“… ;)
Příklad z praxe:
10 let v manželství se manželce nedaří otěhotnět. „Snaživý“ manžel ji chlácholí a udržuje v naději. Pak se manželka dozví, že manžel byl v 21 letech na vasektomii. No není to na „zabití“? :)

Emefej

Ano. Kdyby o mě manželka věděla všechno, tak by se mnou nemohla vydržet skoro 50 let.

orwell

Nemohou, dokonce musí. Už jenom představa, že by o sobě úplně všechno věděli, je na mrtvici.

Gonfaloniér

Myslím, že ne. Mohlo by – záleží na jejich „dohodě“ a konkrétní funkci jejich vztahu. Ale spíš ne, protože, aby bylo manželství pevné, trvalé a skutenčé, tak to taky musí být nejlepší přátelé, kteří o sobě vědí všechno a dokážou si všechno říct, bavit se o čemkoli, svěřit se, znát toho druhého dokonale.
Já si myslím, že člověk druhého člověka dobře nezná, když nezná jeho sny a přání, nezná nebo nechápe jeho cíle a názory/přesvědčení. A to, i když se jedná o ty „nejbližší“ jako rodiče – děti, sourozenci, přátelé, manželé. Tajemství se můžou zdát dobré a jako, že „každý nějaké má“, ale podle mě jsou tajemství před těmi nebližšími jen na škodu a ty lidi oddalují. Tajemství, lži a nevyřčené věci. To narušuje zdraví vztahů. Jako to neznamená, že sobě sdělují úplně naprosto cokoli, každou kravinu, ale všechny podstatné věci. To důležité. A myslím, že v případě partenrů to platí nejvíc, nemůže to být „spřízněná duše“, když má před ní tajemství. Nemusí všechno říkat přátelům, rodičům, sourozencům nebo dětem. O některých věcech se před druhými ani nemluví, ale před partnerem, se kterým žijete naprosto intimně, byste měli znát všechny intimnosti, protože v tomto vztahu je to spíš dokonce povinnost.

Emulicek03

Raz som počula jednu peknú vetu vo filme – každý máme démonov, ktorý sú neni pripravený výjsť na svetlo. Ciže áno, pokial to nie je nič, čo by dramaticky ovlvňovali vzťah tak môžu. Každý ma svoje tajomstvá

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.