Smack

Mohla by být kulturistika a bodybuilding bez anabolickych steroidu?

Šlo by to vůbec?

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, když to šlo dříve, šlo by to i dnes. Ten komu jde o zdraví, podobné šmejdy nepoužije.

Další odpovědi
Postmaster

Není problém stačí začít s výrobou lidí v továrně zadáte si parametry a na zakázku vám vyrobíme cokoli vše je dneska jenom o nabídce a poptávce

Kepler

Jako samostatný sport se kulturistika prosadila koncem 19. století a tehdy ještě tuším nebylo o anabolických steroidech nic známo. V dnešní době je takový doping zakázán a uchylují se k němu jen někteří sportovci. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Doping

seraphico

Jistě. Klasická kulturistika se dělá bez dopingu. V profesionální kulturistice je již doping potřebný, a proto není zakázán, tudíž ani kontrolován.

Disraeli

Úplně normálně. Jen musí tvrdějí/chytřeji posilovat a víc jíst.
Je to jen o progresivním přetížení. Ve starověku neměli žádné steoridy natož doplňky stravy a byli namakanější a silnější, než mnozí dnešní profi kulturisti.
Milon z Krotonu nebyl jediný, co posiloval s váhou býka, byť je nejznámější, byla to známá metoda, kterou užívalo víc lidí. Hříbě nebo tele, které neseš na zádech a můžeš s ním různě posilovat (dřepy), ale vlastně ho stačí uzvihnout/nést a vyjít a sejít s ním párkatár kopec. Popřípadě ho párkrát zvednout nad hlavu. Každý den. Mimo to ještě vedlejší posilování/cvičení ve formě kalistheniky (posilování s vlastní vahou), běhu, plavání. Hříbě/tele postupem času roste, sílí a nabírá na váze. A ty díky němu taky, je těžší a silnější, a ty. taky Nakonec je z něho urostlý býk/kůň, když ho dobře krmíš.
V lidských silách to je, uvzednout i dospělého býka (1,2+ tuny). Učitý problém by mohl být s kostmi nebo klouby (ale tomu se dá zabránit) – potenciál ve svalech a celkově v těle je (potřebné látky a všechno ostatní tam je, tvoří se).
Steroidy nepotřebuješ.
https://i0.wp­.com/www.heal­thfitnessrevo­lution.com/wp-content/upload­s/2017/07/milo-of-croton.jpg?fit=798­%2C561&ssl=1 …progresivní přetížení (provozované už ve starověku). Úplně stejně fungují činky. Postupem času přidáváš váhu. Např. z 40 Kg na 300 kg (i víc) na benchi.
Silnější můžeš být i díky meditaci (fyzicky silnější). Mylšenky dokáží tělo pozměnit (epigenetika atd), vyvolávání látak a podobně, ovlivňování buněk. Nejde o klidovou meditaci, kdy se soustředíš na svůj dech a přítomý okamžik, ale konrkténě o „silovou meditaci.“ Vyčistíš mysl (soustředíš se na přítomný okamžik) a pak se zaměřuješ na sílu. Snažíš se procítit svaly (prožít tu sílu), představit si sebe jako silného, pomoci si můžeš i detailní vizualizací, kdy zvedáš velké váhy a podobně. Ale jde to do detailu, musíš to procítit jakoby to bylo reálné (o tom ta meditace je).

Existuje prokázaná „hysterická/stre­sová síla.“ Jedinci dokáží ve velmi stresových situaích (ohrožujících život) uzvednout obří váhy. A to netrénovaní jedinci. Něco podobného dělali i berserkové, kteří záměrně vyvolávali takový (stresový) stav/trans, který znásoboval jejich sílu. Představ si to spojené s posilováním a záměrným vyvoláním takové síly…

Anabolické sterodiy to v podstatě mohou jen urychlit. Urychlit to, co lze i přirozeně. Chápej, že to v tom těle a v těch svalech je. Stačí je jen efektivně vytrénovat (a pro to se musí podstopit určitou námahu a mít určitý příjem – hlavně bílkovin – které jdou do těch svalů, aby rostly).
V kultutistice jde hlavně jen o hmotnost (velikost svalů). Tak taky můžeš rozlišovat sílu vs hypertrofii. Hypertrofie – cvičení s menší vahou, ale dělání víc opakování a sérií. Taky kratší pauzy mezi cviky. Pokud se při posilování zaměřuješ na sílu, poroste síla, pokud se zaměřuješ na svaly jako takové/hypertrofii, porostou svaly (velikost, mohutnost). Ale jako, i když zvyšuješ sílu, zvětšují se svaly a i když se zaměřuješ na zvětšení velikosti svalů, zvětší se i síla. Ono to stojí jedno na druhém, ale záleží na co se zaměřuješ víc… ale zase i s větší silou můžou přijít větší svaly, protože ať cvičíš s větší vahou nebo menší (ale s víc opakováním), tak s větší silou toho prostě víc uzdvihneš… ať váhu nebo kolikrát to uzdivhneš.
Záleží na co se zaměříš. Každopádně je blbost dělat jen samé maximálky.

Na kosti a klouby je dobrá správná strava (která je podporuje). Po tvrdém tréninku je dobrá relaxace (svaly, kosti, klouby.. jde to všude). Ale skutečná realaxace, kdy si lehneš a snažíš se tělo uvolnit tak, že už ho ani necítíš. Tamta forma meditace (popsaná výše) pomůže i zde, akorát se zaměříš na kosti a klouby (jejich pevnost/sílu atd). chvíli po tréniku je dobré si někdy jít třeba zaplavat… úleva pro klouby. Protože hustota vody, nadnášení atd… posilování a relaxace v jednom, zapojení všech svalů a takových těch míň používaných, prokrvení celého těla a další benefity.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

https://i.pinim­g.com/original­s/75/94/1e/75941e9bcb232­b270c624d0d4880a­a07.jpg Hypertrofie (i když to není úplně přesné jako na obrázku, ale v podstatě by mohlo.. ono jd eo to, že i trénování síly zvětšuje i svaly. Protože jde o svalové přetížení/napětí a podobně. A teď záleží která forma cvičení je na to nejlepší.. dobré je kombinovat posilování s menšími i většími váhami. I občasné maximálky)

Disraeli

Tady je to lepší: https://www.in­stagram.com/p/CF0E­OlrnIPK/

Disraeli

Kepler, zakázán je (a to jen někde), ale u kulturistů je všeobecně tolerován i podoprován. Steroidy nejsou v mnoha zemích zakázány a jejich braní se při kultrur. soutěžích bere skoro jako samozřejmost. A i tam, kde to zakázáno je, tak to není zrovna něco, co by se hrotilo – vyhledávalo, pokutovalo, řádně kontrolovalo. Nejsou to tvrdé drogy a podobně. I když se o někom ví, že je bere, každému je to jedno. Jestli jsou zakázány nebo ne je v případě steroidů jen formalita. Protože fakticky na tom nikomu pořádně nesejde. Ve skutečnosti to, že jsou nelegální je horší. Protože se berou i tak, ale musí se dovážet z neoficiálních zdrojů nebo z ciziny. To může způsobovat, že si koupí nekvalitní steroidy (nějkaé náhražky nebo prostě někdo zaplatí spoustu peněz za něco, co ani nejsou steroidy nebo jsou ředěné a podobně). Ony se prostě budou brát, i když budou nelegální a situace se tím právě horší…

A ony vlastně ani nejsou škodlivé… můžou a nemusí. Zde je to o tom, jak se to bere. Dávkování, monžství, kombonace,.. Kolik a co (protože existuje několik druhů anab. steroidů). U nás zakázán je (ale stejně ho většina bere), ale zajeeš třeba na slovensko a tam už jeho užívání nelegální není.
Každý z nich může mít jiné efekty/vlivy, vedlejší příznaky. Kromě druhu záleží i na množství a častosti braní. Některé jsou bez příznaků, jiné mají dokonce pozitivní vedlejší účinky…
Když se to s těmi horšími sterodiy přehání, hlavní problém je s játry a vlasy (což je asi to, co by trápilo nejvíc lidí). Jiné steroidy mají jako vedlejší účinek zvýšený růst ochlupení i vlasů. :D
Steroidy fungují i jako léčivo.