12kolemjdouc

Mate strach ze smrti?

Mel bych se bat fyzicke bolesti prirozene smrti? Jednou to prijde. Bojite se?

Nejlepší odpověď
da ny

Ne.
Člověk se nenarodí proto, aby v posledním okamžiku trpěl (bolestí a ležel na plenách). Jaké si to uděláš, takové to máš. Co si naplánuješ (čeho se obáváš), to přichází. S přibývajícím věkem se smrti lidé nebojí. Mnozí odchází v klidu, bez bolesti. Tiše, klidně.

Další odpovědi
xiperio

Smrt nebolí. Někdy bolí umírání, když je člověk nemocný. Smrt je nevratný stav. Je přirozené se bát něčeho, co je člověku neznámé. A navíc je to na furt. Raději na to nemyslet.

Nassin

Není člověka, snad masochista, který by se nebál vlastní smrti. Někdo zemře v bolestech, jiný ve spánku.

Ametyst

Nepřemýšlím o tom. Bohužel medicína dosud nemá pod kontrolou ani bolest. Na rozdíl od zvířátek, která nesmějí trpět, člověk si musí prožít hořké konce. Jak humánní.

annas

Mám větší obavu z umírání než ze smrti. V okamžiku smrti už nic nebolí.

Přece život začíná narozením, smrt je konečná.

cochee

Například mě nemate.

Drap

U přirozené smrti, neni žádná bolest. I když se budeš bát, v ničem ti to nepomůže

paul1

Ani ne, jsem už ve věku, kdy to beru s pokorou. V mládí jsem si něco takového ani nedokázal představit, smrt byla něco hodně vzdáleného.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Po pravdě se bojím dost, poslední nádech a výdech nejspíš bude ve znamení paniky a pulzujícího pudu sebezáchovy🙄

xiperio

Kéž bych před smrtí byl „mišuge“. Bylo by mi líto, že už nikoho se svých blízkých neuvidím.