zjentek

Máme vůbec jakousi jistotu, že se mezi námi momentálně šíří „pouze“ COVID-19?

Přece pokud nemáme testy na „něco konkrétního“, tak to neumíme určit, že? Pak je to všechno „chřipka“, ne?Takže testy na covida by taky mohly zastínit něco mnohem příšernějšího, co se třeba šíří vzduchem a přenáší.

No nevím, ale jak tak čtu informace všeobecně (NEJEN BULVÁR), mám z toho všeho pocit, jako by nyní na lidu řádilo několik nákaz současně a každá z nich disponovala a nakládala jinými příznaky a důsledky.

Všiml si něčeho podobného ještě někdo další, nebo mi pouze haraší? Děkuji. (;

Odpovědi
Pepa25

Zcela jistě se souběžně (nebo i rychleji) šíří panika.
Covid-19 je dostatečně konkrétní, testy na Covid-19 tedy testují Covid-19. Existují různé, které se liší cenou, rychlostí …
Různí lidé mají trochu jiné příznaky, ale to nesouvisí s testováním.
P.S. Nemyslím, že vám haraší, spíš chcete být za každou cenu zajímavý.

Edison

Rozhodně ne! Nejrůznějších breberek jsou na světě mraky a mraky.

rion

Ono to taky může být biologická zbraň, která se aktivuje do „smrtící“ podoby až potom co ji něco spustí. Ostatně takhle by se také měla chovat moderní biologická zbraň – promořit rychle nepřítele (nejlépe bez příznaků nebo s příznakem podobným na něco jiného) a v době kdy se to bude hodit tuto zbraň aktivovat. Malá paralela s hypnózou. Člověk, který podstoupil hypnózu může být hypnotizérem „naprogramován“ aniž by o tom věděl – hypnotizér ho prostě naprogramuje tak, že když tento člověk uslyší nějakou spouštěcí formuli, tak se dotyčný třeba zvedne ze židle a skočí z okna. Takhle nějak může fungovat i ten virus na lidské tělo, je bezpříznakový nebo mírně příznakový, ale plně se aktivuje po nějakém spouštěcím podnětu. Ono se třeba dodnes neví co bylo použito za války v zálivu v Kuvajtu, naši kluci tam tenkrát jen naměřily podprahové hodnoty něčeho co se tvářilo myslím jako sarin a v momentě kdy iráčané zapálili ropné věže (spouštěcí podnět?) začali mít vojáci problémy.

dubraro

Běžná chřipka se šíří stejně jako každý rok, bez ohledu na paralelně probíhající epidemii Covid19. Vlastně se šíří mnohem méně než jiné roky, protože ji brzdí opatření proti koronaviru – způsob šíření je přibližně stejný.

zjentek

Pepo, kéž by věci pracovaly tak, jak o nich v hlavách smýšlíme a ne naopak.