Miluska,

Mám morče. Čeká mladé. Co bych jí měla dávat, aby měla po porodu dost mléka?

Odpovědi
Kepler

Kolega opět špatně pochopil otázku (nebo se jen snažil být vtipný) a ty jsi ji nešťastně formulovala. Myslím, že postačí dostatek krmiva ve vhodném složení.
https://www.zo­oo.cz/krmeni-pro-morcata/

Roman71

Zajisti samičce dostatek potravy. Základ pro morče je seno a voda, dále vhodná zelenina a ovoce, které morčeti chutná (mrkev, salátová okurka, jablko..). Granulované směsi už jsou jen doplněk stravy, ale doporučuji nevynechávat. Samička už si poradí sama. Je k tomu dostatečně geneticky vybavena 🙂

PS: Zeleninu nechat „odrazit“ na pokojovou teplotu. Nikdy nedávej morčeti cokoliv přímo z lednice! Nedělá to dobře jeho trávícímu systému 🙂

Edison

A pak že výuka slohu je k ničemu… I upravná odpověď je krkolomná…

„Co mám dávat svému březímu morčeti, aby mělo dost mléka?“

Co je na napsání otázky správně tak složitého? Místo toho dnes lidi hledaj nerůznější krkolomná spojení a pak se do toho leda zamotaj…

Edison

Pochopil jsem ji JINAK, než byla položena, ale netroufám si odpovídat na něco jiného, než na co je otázka položena.

Kepler

To je v pořádku. Já se už s tím nezdržuju a odhadnu, na co se tazatel vlastně ptá. Zatím jsem se vždycky trefil. Když si nejsem jistý, tak odpovím v alternativách. Někteří to berou ad absurdum a zesměšňují tazatele kvůli gramatickým chybám nebo chybějící čárce, aniž by na otázku odpověděli Ajajajajaj!

Edison

Nojo, jenže kdo Ti dává právo domnívat se, že autor otázku myslel jinak, než jak ji napsal? Co když ji myslel právě tak, jak ji položil? Přijde mi nesmyslné odpovídat na doměnky, naopak správné mi přijde odpovědět na otázku.

Kepler

Právo mi nikdo nedal. Vlastní selský rozum je mi bližší.

Edison

Znova se ptám: Co když tazatel myslí svou otázku právě tak, jak ji napsal, byť je sebehloupěji formulována?

quentos

Z toho si nic nedělejte, tak, jak byla původně napsána, k tomu opravdu sváděla, pochopil jsem ji stejně…