Kepler

Mají tyto dvě starší české písničky nějakou souvislost?

V jedné z nich se zpívá „na ptáky jsme krátký“ a ve druhé „mám jednu ruku dlouhou“…

Nejlepší odpověď
Kelt

Každou písničku zpívá někdo jiný a obě dokazují nedokonalost člověka. Viděl bych souvislost asi v tom, že člověk nedosáhne na ptáky na stromě, tak si vezme žebřík a při manipulaci s pilou si uřeže jednu ruku. a pak je mu do zpěvu.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Spojistost tam vidí jenom ti se zvrácenou myslí. :D Ale klídek, to jsou prý ti nejlepší lidi, s dobrým smyslem pro humor. ;)

Mr. Marek

Na ptáky jsme krátký je snad od Ledeckého. O žádné souvislosti nevím, snad jen, že jsme na ně krátcí, tak si to kompenzujeme útěchou, že máme aspoň ruce a pěkně dlouhé? 😉

aliendrone

V zásadě je to prkotina. Pamatuješ na Zicha? Ten byl (coby jediný interpret!) schopný zazpívat „Je to paráda…“ a hned na to „Není všechno paráda“. ;) :)

Ergo tvá ukázka repertoáru je „dvojka máslo“, pokud tedy nepoukazuješ na to, že jsi to byl TY, kdo z nutnosti chudince Saxáně amputoval a nechal si přišít její ruku. Že by tě hryzalo svědomí za tvůj policií nerozkrytý zločin? ;) :D :D

Ale co, přinejmenším ALIENDRONE ví, že stačí zaklínadlo „Dexempo keplerex!“ a v tu ránu máš „po žížalkách“! :D :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Pták není jen opeřenec…

Gonfaloniér

Chápu slova tvá. :D aby tě někdo nenahlásil. :P Beztak, že to někdo udělá.

Kepler

Díky. Většina uživatelů ale ten smysl pro humor nemá, takže smazán snad nebudu. Naproti tomu mě vyhladili za mnohem nevinnější věci 🙂