Lgee

Mají různí lidé různé názory?

Pokud ano, proč?

Nejlepší odpověď
Dochy

Protože jsou různí
(tzn, mohou mít jiný způsob uvažování, ovládají je jiné pohnutky, mají jiné zkušenosti)

Další odpovědi
cappuccino

Vis, jaka by to byla nuda, kdyby vsichni lide meli stejne nazory?
Samozrejme musi mit rozlisne nazory! Kazdy se narodil nekde jinde, vyrustal v jinem prostredi, kazdy ma jine vzdelani, zkusenosti, kazdy vnima svet po svem, kkazdy ziskava jine informace.
Je tedy jen logicke, ze ruzni lide musi mit ruzne nazory.

paul1

Mít stejný názor – to za socíku bylo nutné, aspoň na politiku, tam by odlišný názor mohl být nebezpečný. Ale myslet jsme si mohli co jsme chtěli 🙂.

Ametyst

Mají totiž různé zájmy: co je dobré pro jednoho, může uškodit jinému. Navíc hraje roli životní zkušenost a prožitky.

zjentek

Ano.

Když jsem se před lety objevil na toto serveru, nikdo to rady nevěděl. Nikdo. Po mém dlouhodobém působení je to ovšem už skoro každému jasné.

Zapomněl jsem odpovědět na druhou část otazky-proč. Protože jsou sví, nikomu nepatří.

Drap

Ano. Protože jsme každý jiný a jinak vnímáme věci okolo.

marci1

Samozřejmě, každý uvažuje jinak. Ale je dobře si vyslechnout názor jiného člověka, konfrontovat ho spolu (v mírumilovné atmosféře) a stává se, že mohu svůj názor pod tíhou přesvědčivých důkazů změnit.
William Blake řekl. „Člověk, jenž nikdy nemění své názory, je jako stojatá voda a plodí plazy mysli.“ To se mi líbí. 😄

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com

zjentek

Myslím si, že nakonec to pochopí třeba i ten Elkon.