Reganois

Má podle vás hypotetická vláda PirStan a SPOLU smysl, když se neshodnou na základních společenských tématech?

Přístup k migraci, euru, integraci do EU, stejnopohlavnímu manželství, zelené politice, daňové politice… Má smysl dát přednost kvantitě před kvalitou? K čemu vládu, která bude mít značné spory?

Nejlepší odpověď
anonym

Ale shodnou,tyhle strany se migraci a ostatnímu co popisujete nebudou bránit.

Další odpovědi
Drap

Smysl by ro nemělo i kdyby se shodli. Smysl však nikdo nepotřebuje, jen když budeme u moci.

Pepa25

To záleží na rozložení sil po volbách a tedy i možnosti prosazovat program – u současné vládnoucí koalice mi také někdy připadá, že „se neshodnou na základních společenských tématech“, přitom „sňatek z rozumu“ funguje skoro celé volební období …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlomoz

Ještě si přisadím.. zmíněná koalice ventilovala ústy pana Michalíka a „ekonomického experta“ Ferjenčíka svoji ekonomickou vizi i stalo se to, že moje žena, normálně se s Richterovou a podobnými lidmi bavící, prohlásila, že by volila STAN, ale Piráty v žádném případě. Doma tedy máme politickou shodu negativní.. ovšem pozitivní otázka „koho tedy volit“ zůstává nezodpovězena.

Hlomoz

O nějaké programové průniky vůbec nejde.. smysl to má ten, že Bartoš se svojí tlupou od Gazdíka, Farského a Rakušana získá žádoucí nálepku neúplné levicovosti a za to těm třem pánům zajistí místo u koryta, což by se samostatným STAN podařit nemuselo.
Pro mne vyvstává otázka obecnější.. Pravici nemáme žádnou, Tradiční demokratické strany mohou stavět jen na tom, že ony s v podstatě holými zadky svého času jen skrytě manipulovaly penězovody a nebyly na očích tak moc, jako miliardář Babiš. Staví se tedy do pozice „čistých“, na jejichž špínu se údajně zapomnělo. Pak tu máme komouše a podivíny typu Okamury, resp. zcela zbytečné topky. Musím se tedy ptát, komu vlastně něco věřit.. koho volit?
Já bych to asi hodil STAN. Ale v komplotu s Piráty? ..tohle přece nějaké kroužkování nevyřeší.

Reganois

Hlomoz: Jo, dobře shrnuto. Přesně, STAN je celkem volitelné, ale s Piráty je to problematická volba. Český politická konkurence je žalostná a hodnotově vyprázdněná.

Reganois

Pepa: Jako tato vláda je tragická, ale má to sloužit jako argument ve vztahu k té hypotetické?

Hlomoz

To je právě to neštěstí, že není záruka pobabišovské vlády lepší už jen tím, že to bude bez něho.

Reganois

ten který je: Jakože Piráti mají s ODS podobný či dokonce stejný pohled na migraci?

anonym

ODS není už dávno pravicovou stranou,je to jen pozlátko.Vše co činí je podle notiček z EU.

Reganois

Je na české politické scéně nějaká pravicová strana?

anonym

Obávám se že nikoliv.

Reganois

Co je příčinou absence pravicové politiky v Česku podle Vás? Řekl bych, že ne všichni lidé jsou levicově smýšlející. Pravicový volič nechodí volit?

anonym

Snad jen Trikolora,Svobodní a Soukromníci.

Reganois

Ta má preference kolem 4–5 %. To vypadá, jakoby o pravicovou politiku zde nikdo moc nestál.

Ametyst

Levicová masmedia melou dokola lži o pravicové politice, tak jsou lidi vystrašení. Bát by se měli víc Pirátů: ti chtějí po stalinsku přerozdělovat majetek od schopných a pracovitých k neschopným a líným.