Aroggante

Lze sebevraždou vyřešit existenční krizi?

Nechci se zabít. Pouze mě zajímají možná východiska.

Nejlepší odpověď
led

Len zbabelec uteká bez boja.
Všimnite si, že každý živý tvor hľadá spôsob ako prežiť.
Samovražda má svoj význam len vtedy, ak pomôže zachrániť iný život. Nebudem spomínať ľudské dobrovoľné obete na záchranu iných životov. Pozrite napríklad do zvieracej ríše, keď matka sa pustí do vopred prehratého boja, aby zachránila svoje deti aj za cenu svojho života.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jo, ale většinou tím naštveš ostatní, když ten balvan přehodíš na ně …

Bobek 2

Lze, ale otázky nebo odpovědi, které takovou možnost naznačují nebo připouštějí, obvykle z tohoto webu mizí.
Jako každé řešení krize, i toto je jen vytloukání klínu klínem. Pokud máš v kalhotách díru, v zásadě se jí zbavíš tím, že ji vystřihneš, ale vznikne tím ještě větší díra. Ale pokud ti místo dlouhých kalhot stačí kraťasy, může to být řešením. Ale do Národního divadla v tom pak už nepůjdeš.

dubraro

Samozřejmě, dokonce je to nejčastější důvod.

Kelt

Nevím, muslimským sebevražedným atentátníkům to moc nejde. Mají negativní ztráty, na které doplácejí náhodní přítomní.

autacek

Tak svoji určitě, to už snad vychází ze samé podstaty, ne?

led

Kelt, muslimskí sebevraždní atentátnici, svoje činy robia z rôznych dôvodov
1 – dobrovoľný – veria, že ich sebevražedný čin pomôže ich hnutiu priblížiť sa k víťazstvu ich viery
2 – dobrovoľný, k tomuto činu ich vedie pomsta
3 – z donútenia, život ich príbuzných, ich blízkych je závislý na vykonaní atentátu. Ak sa atentátnik nepodrobí a nespácha sebevražedný atentát, zomrú. takže aj tu je to riešenie existenčnej krízy.

Mc Merkurion

… sebevražda je VŽDY dobrovolná, ať nás k tomu vedou jakékoliv pohnutky (třeba nemoc) …
… z donucení, například kamikadze, a tentáník není sebevražda, ale oběť (obětování sebe sama)…

led

Mc Merkurion,
nie každý kamikadze sa stal pilotom sebevrahom z presvedčenia. Nie je to ani obeť cisárovi, aj keď sa to tak podávalo. Súhlasím, že väčšina z nich boli tak zmanipulovaní, že to brali ako svoju povinnosť, ale mnohí to robili pre záchranu ich rodiny, buď fyzicky, alebo ich cti.
zdroj: japonskí kolegovia, mnohí z nich boli deti, vnuci týchto kamikadze

Mc Merkurion

… dyť píšu: „z donucení“, to přeci nejni přesvědčení, jen blázen věří, že tamšli dobrovolně (zdroj: podle sebe soudím tebe >>> já bych to neudělal) …