DvorkaN

Lze ještě v polovině druháku přejít na jinou střední školu?

Dobrý den,
chodím na střední školu již rok a půl, už od druhého měsíce na této škole vím, zle mě to nebaví, že to dělat nechci a navíc jsme si nesedli se spolužáky, spolužáci se neučí a my jsme na škole nejhorší třída. Tato škola se mi na dni otevřených dveří moc líbila, a v tu dobu jsem nevěděla kam jinam, tak jsem šla na tuto školu. Teď toho moc lituji, jenže mi všichni říkali, že to je jen tím přechodem, že v druháku to bude lepší, ale bohužel je to ještě horší, novou střední školu už mám vyhlídnutou, ale nevím co dělat, když mě nevezmou do druháku, do prváku nechci.
Mám dobré známky, na vysvědčení nejhůře 2, upravené sešity, nikdy jsem neměla žádný problém s učením, ale zde jsme nejhorší třída, která se neučí a to není vůbec příjemné.
Do školy chodím opravdu nerada a moc ráda bych, aby mě škola bavila a chodila bych do ní ráda, toho bohužel na této škole nedocílím.
Nová škola má úplně jiné odborné předměty, takže s rozdílovými zkouškami počítám.
Děkuji vám předem za odpovědi

Odpovědi
Drap

Lze po souhlasu obou škol. To ale budou za tebe muset vyřídit rodiče. Současně se tam dozvíš, za jakých podmínek lze přestoupit.

Hlada

Záleží na tom, jak nekompromisně jsi přesvědčená o tom, že chodíš na špatnou školu a co na to rodiče. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit nebát se přestoupit i za cenu ztráty roku. Sám jsem to neudělal a mnoho let jsem pak litoval. Zatímco mí spolužáci už na škole stáli za kamerou a seděli za mixážním pultem, já jsem na gymplu memoroval blbosti pro život naprosto nepotřebné. Nejsme ale Baťovy boty, takže to neplatí univerzálně.

da ny

Měla by sis uvědomit, co vlastně chceš a za tím jít, bez váhání a svých „podmínek“, které nemusí být reálné. Napsala jsi příliš málo informací o školách (obor).
95 % SŠ má nějaké zaměření, odborné předměty, třeba i praxi.
Uvedu příklad. Přejít ze školy ekonomického směru na zdrávku nebo průmyslovku. Ze zdrávky na hotelovou školu. To se v 99,9% NEDÁ. Je to přece logické.
Přechod bývá možný během prvních 2 – 3 měsíců 1. ročníku. Protože do prvního pololetí a prvního vysvědčení, má žák možnost splnit podmínky studia. Vyhovět a uspět ve všech předmětech (dohnat učivo).
Kde bereš jistotu, že „narazíš“, na lepší spolužáky? Možná budou mít trochu zájmu o učení, budou mít klepší známky. Nemusí být přátelští…. To tak prostě je.
Často je velmi těžké a složité zapadnou do již stávajícího, zaběhnutého kolektivu, být přijat! Snadnější je vzájemné poznávání neznámých „dětí“.
Pokud máš splnit požadavky školy, první ročník u odlišných škol těžko někde „přeskočíš“. Pokud je škola shodného zaměření, problém odpadá. Je to hlavně na volné kapacitě a ochotě „vyhlédnuté“ školy, zda tě bude ochotná/moci přijmout. Zařizovat musí rodiče.
Takže, pokud nejdeš ze zdrávky na jinou zdrávku, z kadeřnice na kadeřnici atp. Je celkem logické, že budeš muset začít od „páky, od začátku, od prvního ročníku. Druhé pololetí zuž běží a 2 roky studia se těžko dohánějí, lépe řečeno, málokterá škola na něco podobného přistoupí a bude čekat.
Nikdy není pozdě. Když člověk chce, tak to jde. Poptej/te se na škole, kam bys ráda šla. Až zjistíš, jaké jsou šance a možnosti, pak budeš řešit situaci. Hodně štěstí.

Idkk

Mela jsem to podobne a jediny problem byl ze maji vetsinou plno. Nejdriv bych se na te skole zeptala, jestli maji vubec pro tebe misto a kdyz ne ve druhym rocniku, zvazila bych i ten prvni.

Dochy

Drap: Pokud víš: proč po souhlasu obou škol? Neznám přesně podmínky, ze školy lze vlastně vypadnout kdykoli (po splnění povinné školní docházky, což už zřejmě splněno je). Jediné co mně napadá mohou být problémy s vyúčtováním školného – nová škola bude zřejmě chtít školné, které si ale na státu už nárokovala škola původní.