Budou si lidé více kupovat zmrzlinu, pokud bude levnější varianta bez kornoutu? Dávali by ji třeba do papírové misky.

Papírový tácek a plastová žlička? Nebo kam by to kdo chtěl na přání. Dóza, kýbl, kelímek, sáček a tak dále…
A tam by pak mohla být cena třeba i o 1–2 Kč nižší?

Jaká by mohla být pak cena a rozdíl oproti variantě s kornoutem?

Odpovědi
Drap

Ne neprodávala. Cena kornoutu je zanedbatelná a dnešní výrobci zmrzlinových směsí ji dost často ke zmrzlině přidávají zdarma.

Cenobita

Ještě z mého mládí si pamatuji, že se kornouty nepoužívaly, používala se taková miska či tácek, byla plochá a jedlá, byla ze stejného materiálu jako se vyrábějí kornouty (těsto). její pořizovací cena byla nižší, protože to byl jednodušší tvar a méně materiálu se spotřebovalo.

Když přijdeš do zmrzlinářství tak ti zmrzlinu prodají i do širokohrdlé termosky, kdysi se to tak i dělávalo, dnes už nejspíš ne a zmrzlina ve stáncích je nechutně drahá.

Naposledy jsem si koupil točenou zmrzlinu u stánku a byla jako z prášku, byla drahá a nebyla dobrá, zase dlouho si ji nekoupím, v prodejně Lidel ji mají ve větším balení a daleko chutnější takže mě výjde výhodněji.

Nuk nuk

Lidé s podobnými zdravotními komplikacemi, jako máte Vy to dělají běžně.
Běžně synovi kupuji zmrzlinu se lžičkou do papírového kelímku.
Problém je v tom, že ten kelímek a lžička vyjde na stejnou cenu nebo někde i dráž než oplatkový kornout.
Dózu, kýbl apod. jsme už probrali u Vaší předchozí otázky. Sáček na zmrzlinu nedoporučuji :D

Nuk nuk

No, z toho co píše Cenobita, je pravda jedna věc – že možná ta balená zmrzlina ze sámošky vyjde levněji. Navíc si na obalu přečtete složení.