Který z těchto státníků čelil podle vás největší výzvě?

K. Adenauer – kancléř ve válkou zničené zemi, velký apel na obrodu země a stabilizaci politického systému

W. Churchill – během války otočil postoj VB vůči Hitlerově Říši a vzepřel se jeho síle

G. C. Marshall – po válce inicioval hospodářskou pomoc válkou zasaženým zemím, byl postaven před otázkou prosazení tohoto návrhu a následné realizaci

Ch. de Gaulle – během války vedl Francii, která se dlouho zdála být na kolenou, dále po válce během jeho úřadu některé země získaly nezávislost na Francii (což mělo značné odpůrce)

A. De Gasperi – první poválečný italský předseda vlády, zakladatel Křesťansko-demoktatické strany, tak jako Adenauer měl jeho kabinet výzvu obrody země, zastánce evropské integrace

Nejlepší odpověď
Pepa25

Konrad Adenauer

Nejen čelil, ale také ji výborně zvládl.

Další odpovědi
CTTON

Jiný politik / Jiný názor

John.F. Kennedy pokusil se zrušit FED (centrální bankou vlastněnou soukromou společností) bohužel ho to přišlo draho.

Kepler

Winston Churchill

Musel odvolat své letectvo z Francie, aby jej zachránil pro obranu své země. Jak sám řekl, ještě nikdy nemusel udělat tak bolestné rozhodnutí. To se nakonec ukázalo jako strategicky správné, protože to bylo právě letectvo, které zabránilo Hitlerovi uskutečnit invazi do Británie s nedozírnými následky.

autacek

Jiný politik / Jiný názor

Myslím, že Andy Čerpač.

PandaGrilCZ

Konrad Adenauer

Butters_xD

Winston Churchill

Autista

Alcide De Gasperi

Pepa25

CTTON: ať žije konspirace … :-/

CTTON

Ty si také konspirace ;), nejdříve si o tom něco zjistit.

Pepa25

O Fedu toho vím podstatně víc než ty 😉

CTTON

Víš leda hov**.