zjentek

Který země světa, krom Česka, se na silvestra připravují na příchod nového roku?

Který země světa, krom Česka, slaví na Nový rok silvestra?

Nejlepší odpověď
annas

Silvestrovské tradice v Evropě jako předzvěst přivitání dalšího nového roku

„U našich rakouských sousedů nesmí o Silvestru chybět tanec, lití olova a darování talismanů, které mají zaručit štěstí v novém roce. V Bulharsku se lidé oblékají do děsivých kostýmů, ve kterých tancují, čímž zahánějí upíry a zlé duchy. Španělé jedí o půlnoci hroznové víno – s každým úderem zvonu snědí jednu kuličku, aby měli v novém roce štěstí. V Řecku se Silvestr tráví většinou doma s rodinou. Dne 6. ledna se zde a na Kypru dodržuje zvyk skákání do vody na počest pokřtění Ježíše Janem Křtitelem.“ atd.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/veda-a-technika/veda/211172-historie-silvestrovskych-oslav-kdy-zacali-lide-bujare-vitat-novy-rok/

„Světová města, kde zažijete nejlepší silvestr
Sydney
New York
Londýn
Dubaj
Rio di Janeiro
Tchaj-pej
Las Vegas
Bangkok “

https://www.i­koktejl.cz/in­spirace-na-cesty/svetova-mesta-kde-zazijete-nejlepsi-silvestr/

Další odpovědi
quentos

Jsem si teda nevšim, že by se tady na Nový rok slavil silvestr… Nový rok dycky bejval až po silvestru… nepřebrals už? :{D>

led

zjjentek, máte to kapánek prehodené. Doteraz som myslela, že v ČR sa Nový rok slávi už na Silvestra. Na Nový rok, tj.1.januára je už po silvestri.
Ale vzhľadom na to, že sa momentálne neviete rozhodnúť medzi Rebeccou Ferguson a Emmou Stone, chápem váš problém.