Malvína

Kterou zubní pastu používáte?

Máte nějakou oblíbenou značku, které věříte, nebo stále hledáte tu vhodnou? Pozorujete u vámi používané pasty nějaké výsledky/řešení problému?

Nejlepší odpověď
da ny

PřiStřídám (kvalitní a obyčejné, s pastami na citlivé dásně podle potřeby).
Důležitá je technika, čas věnovaný „cídění chrupu“. :D
https://www.en­zymel.cz/
Enzymel, Sensodyne, Parodontax, Lacalut. někdy zelený Elmex.
Na můstek v HFÚ (bohužel, už došlo na protetiku), občas vezmu pastu Promise (abraziva) nebo jedlou sodu. Po jiných pastách už většinou nesáhnu :) Je to spíše zvyk. obtížích s dásněmi se efekt dostavil vždy.
I bezzubou dáseň je vhodné čistit zubní pastou, stejně tak protézy. Během dne, přečistit od zbytků jídla. Zuby i protézní lože.

Další odpovědi
aliendrone

No obvykle kupuji ty „whitening“ (jsem kuřák a kafuji o 106 – sice „bryndu“ [instant], ale i tak, o čaji nemluvě). Občas používám i kombinaci Listerin+jedlá soda. Ono to není ani tak o pastách, jako spíše o kvalitě kartáčku (ty v obchodech běžně dostupné jsou NANIC, mají málo štětin). A přirozeně alespoň 1× ročně navštívit dentální hygienu. :)

RyuzakiKate

Míchám si vlastní prášek na zuby z bílého jílu, skořice, soli, hřebíčkového éterického oleje a drcené šalvěje. Na ráno mám teď Lavera mátovou, kterou až dopotřebuji, tak si umíchám pastu z drceného uhličitanu vápenatého, xylitolu, kokosáče a éterickýho oleje z máty.
Naposled jsem byla u zubaře před několika lety a poslal mě hned zas domů.

Nassin

Bohužel/bohudík už žádnou. Používám COREGA BIO Tabs. 😁

Pepa25

Nikdy neodolám Odolu …

Ametyst

Teď jsem nově koupila gelovou Siberian herbs. U komerčních mě často zklamalo, že byly např. tmavě modré a obsahovaly spoustu zbytečností. Obecně dávám přednost uhličitanovým před fosfátovými.

paul1

Na ty zbytky, co tam mám, běžnou pastu Colgate 😁 .

elkon

Mnoho let používám Extra Freshness Tooth gel Aloe Vera. Je výborně hojivá, a od doby co ji používám se netvoří zubní kámen. A co je důležité, stačí jen malý kousek na kartáček a proto mě vydrží jedna tuba skoro 3/4 roku. Cena je 110–120Kč, od prodejce.

quentos

Večer Dabur Herbal s hřebíčkem, ráno přírodně bělicí Polar Night. Od poslední návštěvy dentální hygieny zatím nepozoruju návrat skvrn od kafe. Tak uvidíme, zatím tomu není tak dlouho (několik měsíců).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Pepa25>>> Vzpomínáš na tu reklamu (celkem RYCHLE staženou): „Po zubní pastě Odol zuby krásně vypadají“?! ;) :D :D