Kazatel

Které vakcíny se u psů dávkují s ohledem na jejich hmotnost?

Odpovědi
Drap

Třeba vakcína proti borelioze.

Miaa

Na vzteklinu určitě, mám čivavku a vet mu špatně vypočítala dávku podle váhy a měl takovou reakci, že vypadal jak štěně bernardýna, 🙈

Kazatel

Miaa: Zrovna vzteklina se očkuje bez ohledu na hmotnost psa, to ti řekne každý veterinář.

Miaa

Tak já mám tuto zkušenost, ptala se mě na váhu, pak měl šílenou reakci, takže asi každý vet mně to neřekne

Dochy

Krátký průzkum vakcín:
canvacr-r – 1ml bez ohledu na druh a váhu zvířete
biocan r – 1 ml bez ohledu na hmotnost a plemeno jedince
rabigen mono – 1 dávka = 1ml
rabisin – 1 injekce 1ml
Nobivac Rabies – 1ml
Versiguard Rabies – Jedna dávka 1 ml je dostatečná bez ohledu na věk, hmotnost nebo plemeno zvířete.

Takže alespoň u těch které jsem našel, mluví příbalové letáky pro Kazatele (nicméně určitě existují i jiné a předpokládám, že veterinář bude mít i další informace než jen příbalový leták)

Kazatel

Drap: máte nějaký odkaz?