12kolemjdouc

Které hormony pusobí na lidskou povahu a jak?

vim o testosteronu, ale potreboval bych vedet co nejvic, jak pusobi jinak estrogen na muze?

Nejlepší odpověď
annas

První odkaz v Google vám víc napoví.

Je známé, že dobrý stav psychiky příznivě působí na stav těla.

"Hormony u mužů a vliv hormonů na psychiku

Fyzické projevy nedostatku testosteronu

vypadávání vlasů
pokožka je tenčí a sušší a dochází k hromadění tuku, hlavně v oblasti břicha
úbytek svalové hmoty

Psychické projevy nedostatku testosteronu

snížená vnímavost
horší paměť
podrážděnost
návaly vzteku
nervozita
muž má více problémů se spánkem a únavou

To vše se odrazí také v kvalitě sexuálního života. Snížená hladina pohlavního hormonu ovlivňuje negativně zbytnění prostaty, kvalitu erekce i celkově zájem o sex.." atd.

https://dusevni-zdravi-a-psychologie.zdra­ve.cz/hormony-u-muzu-a-vliv-hormonu-na-psychiku/

"I muži mají estrogen…

Hormon estrogen nemají jen ženy, ale také muži. Samozřejmě v daleko menším množství, ale i u mužů hrozí, že se estrogen stane dominantním nad testosteronem.

I estrogen je důležitý

Estrogenu mají muži méně než ženy, ale je i přesto důležitý. Estrogen u mužů vzniká v játrech a v nadledvinkách, a hraje podstatnou roli v imunitním systému, protože bojuje proti zánětům. Dále reguluje příjem a využití glukózy a taktéž má úlohu při zrání spermií! atd."

https://www.bra­inmarket.cz/na­se-novinky/estrogenova-dominance-u-muzu/