Smack

Která politická strana by měla velet Česku?

Která je ta správná pro nás všechny.

Nejlepší odpověď
Mirek Darvas

Žádná, ale my lidi

Další odpovědi
UPhelp

Poslanecká strana?
Poku jde o politickou stranu, tak žádná. Tento styl (volby) vlády je šílený.
Vládnout bude ta, co vyhraje volby (nebo ty, které se dostatečně spojí v koalici). Ale efektivnost nebo správnost bych v tom nehledal. Ani opodstatnění.

elkon

Poslanecká strana není žádná. A vládnout bude ten, na kterém se shodou poslanci po volbách. Nemusí to být vítězná strana.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem! A strana také ne.
„… ta správná strana pro všechny“, logicky v Česku (a nejen v něm) neexistuje. :)
Tyto podmínky žádná strana, která má šanci, vítězně uspět ve volbách nesplňuje.
Každý má jiná přání, představy a tedy potřeby. Sytý hladovému také nevěří.
Jiné zájmy má zaměstnavatel a jiné zaměstnanec. Ideální stav, aby byli spokojeni „oba“, je vzácností. Je prima, když je spokojená alespoň většina.
https://denikre­ferendum.cz/cla­nek/13815-vlada-lidu-nebo-politickych-stran

paul1

Kdysi existovala myslím „Erotická iniciatíva“, tak ta 😁.
Ale asi jiný systém těžko vynalézt, jako je ten současný, ale strany by měli žít jen z příspěvků, bez podpory státu

elkon

Příště si rozmysli, co chceš do dotazu napsat, ať pak neopravuješ bláboly.