Niqy

Konec platnosti kreditu u O2, zapomenutí si dobít. Vrátí se mi předchozí kredit,který tam byl? Má s tím někdo zkušenost?

Konec platnosti kreditu u O2, zapomenutí si dobít, je to 4 dny od ukončení platnosti kreditu. Má s tím někdo zkušenost jako reklamaci? Měla jsem předchozí kredit přes 1000,–kč. Je to 10 dnů od zprávy, že 27.9. dojde k přerušení služeb a zapomněla jsem kredit dobít, předtím tam bylo cca 1000,–Kč a teď je tam 0,–KČ. Volala jsem na 02 linku, tam mi paní řekla, že je to potřeba probrat s reklamačním oddělením ve všední dny, zda se kredit dá vůbec zpět. Pak mi ještě nabízela jako možnost kredit převézt na nový paušál u 02. Nechci o ten kredit, co jsem tam měla předtím přijít.
Má s tím někdo zkušenost jako reklamaci?
Děkuji

Odpovědi
Klobouk

Litr v trapu. Se s tím smiř

Filip84

"Platnost Kreditu a podmínky čerpání

Doba platnosti Kreditu činí 1 měsíc od navýšení (dobití) Kreditu způsobem stanoveným O2, není-li v aktuálním Ceníku nebo v balení obsahujícím SIM kartu pro příslušnou hodnotu Kreditu stanovena doba delší. Pokud v průběhu platnosti Kreditu Účastník dále dobije svůj kredit, prodlouží se platnost Kreditu o dobu stanovenou v aktuálním Ceníku nebo v balení obsahujícím SIM kartu podle hodnoty dobitého Kreditu, nejméně však opět o 1 měsíc. Účastník je povinen vyčerpat Kredit během stanovené doby platnosti. UPLYNUTÍM TÉTO DOBY SE ZBÝVAJÍCÍ KREDIT POVAŽUJE ZA VYČERPANÝ A O2 NEVYPLÁCÍ V TAKOVÉM PŘÍPADĚ JAKOUKOLI NÁHRADU."

Čl. 4.4. Smluvní podmínky: Všeobecné podmínky pro poskytování O2 předplacené služby účinné od 1.1.2022.

Máš na výběr dvě možnosti:

  1. naučíš se žít s tím, že jsi, vlastní blbostí, přišla o Kč 1,000.00,
  2. podáš, v zákonné lhůtě, prokazatelně (=doručenka, a do vlastních rukou) reklamaci, která Ti bude zamítnuta, no a Ty, potom, do toho poženeš námitku do vyřízení reklamace ČTU. Ten, někdy kolem roku 2030 – 2040, o ní rozhodne, pak Ty, nebo O2 (jestli ještě Ty budeš na živu, a jestli ještě O2 bude existovat) opovíte odpor, no a tak počítám, že tak v roce 2035 – 2045 bys, konečně, mohla ve věci pohnat žalobu. Je to o co opřít, vždycky je, Ausgerechnet O2 má ve VOP a smlouvách takový burdel, že žádný problém, jo, dobré mravy, že to je podstatná vlastnost, a tedy že k její platnosti nestačí konkludentní souhlas etc. etc. etc., je to tak 50 / 50, tak počítám, že tak, někdy, v roce 2030 – 2050 bude o té věci pravomocně rozhodnuto.

Ne, samozřejmě je to nadsázka, ale se lhůtami v řádu desítek měsíců až jednotek let u ČTU počítej, bez legrace.

Zdroj: https://www.o2­.cz/osobni/-a49130?field=da­ta&_linka=a311020

Niqy

Tak se vracím po nějaké době s tím, že ten kredit mi zůstal, tedy znovu mi ho přidali 🙂. Po reklamaci na 02 lince. Ale podruhé prý to už neudělají … musí člověk hlídat dobu vypršení kreditu. Akorát mně vadí, jak člověk musí stále platit a platit, i když má kredit ještě z minulého období.