Otazník123

Kolika % se v celosvětovém měřítku na spotřebě elektřiny podílí mobilní telefony?

Vynechejme energii potřebnou k pokrytí mobilním signálem. Pouze nabíjení telefonu na nabíječce. Dnešní smartphony často nevydrží ani 2 dny a přitom kapacita jejich baterie je větší než kdy dříve.

Nejlepší odpověď
Kepler

0,00mikroprd. Jediný úsporný světelný zdroj LED ti sežere víc.

Další odpovědi
Brblal

Podíl spotřeby je malý, vzdyť mobil nevysílá, jen přijímá data. Velká výhoda jsou SMSky a tím okamžité upozornění na došlý e-mail.

Velká výhoda mobilu je, že je člověk trvale k dispozici (i při chůzi po ulici nebo ve vlaku atd).

Jinak já mám mobil, co vydrží nabitý celý měsíc (Nokia 3310 – 2017).

Internet v mobilu nemám, ten mám doma na PC (jako třeba teď).

Kepler

Brblal: tak tomu nějak nerozumím, Mobil že nevysílá? Ani když někomu voláš? Když voláš často a dlouho, tak se ti vybije i během dne, ať máš baterii jak chceš velkou. Ale o tom tady není řeč, jde o odběr proudu při nabíjení.

Brblal

Ano, já nemám moc hovorů, tak telefon jen přijímá. Chodí mi SMSky na došlé maily. A také necestuji, proto ten telefon vydrží tak dlouho nabitý (měsíc).

Dochy

Ať už hovory přijímáš nebo sám voláš, komunikace je obousměrná. I pro pitomou SMS telefon komunikuje obousměrně (ale tam projde tak málo dat, že víc energie možná spotřebuje zazvonění)