Anonym 12345

Kolik vydělávají meteorologové, co musejí vystudovat a co obnáší jejich povolání? A jak to mají meteorologové v Rusku?

Nejlepší odpověď
Edison

Meteorologie a klimatologie je oborem matematicko-fyzikálních fakult. Berou potom především podle práce, kterou dělají. Od výzkumu, přes vědecké dlouhodobé předpovědi, přes komerční předpovědi až po „pouhé“ reportování. Myslím, že rozdíly v platech mohou být značné. Rovněž existuje i kosmická větev meteorologie a klimatologie zabývající se třeba počasím na jiných platenách.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, myslím si že se vzděláním, penězma a výsledkama jsou na tom stejně jako věštci …
… v Rusku nevím, ale podle mne tam na tom budou po všech stránkách hůř …

… jo, a mimochodem, Honsová má zemědělku a počasí předpovídá podle statistiky jaký bylo za poslední roky (obé na sebe práskla kdys sama) …

… studovat se dá na:
Univerzita Karlova v Praze, Matematicko-fyzikální fakulta, Katedra fyziky atmosféry (MFF UK Praha)
Geografický ústav Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno
Ústav agrosystémů a bioklimatologie, Agronomická fakulta, Mendlova zemědělská a lesnická univerzita Brno
Katedra geografie, Přírodovědecká fakulta UP Olomouc
Univerzita obrany, Fakulta vojenských technologií, Katedra vojenské geografie a meteorologie
Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Praha
Přírodovědecká fakulta, Praha
(http://www.cmes­.cz/cs/odkazy/vy­soke-skoly-cr , https://www.vy­sokeskoly.cz/ka­talog-vs/obory/Mete­orologie+a+kli­matologie )

Edison

Noa, že má zemědělku? Víš snad, jaký obor tam studovala? Máš představu, jaký obory se na zemědělce studují? Nebo na báňský? To že má zemědělku neznamená, že nemohla studovat meteorologii.

Mc Merkurion

… tak za prvé: vím, jestli si dobře panatuju, tak pěstování polních plodin, představu mám …
… za druhé: otázka zněla: „… co musejí vystudovat …“, takže jsem na n (na rozdíl od tebe)i odpověděl naprosto přesně a konkrétně vzhledem k naší nejznámější rosničce, ona se jinak ta meterologie neštuduje jen na matematickofy­zikální fakultě, ale i na přírodovědných a zemědělkách …

Edison

Mimochodem… statistika je obor matematiky, kterou pochopitelně předpovědi taky potřebují. Nejen předpovědi meteorologické. meteorologie je jen jeden z mnoha oborů, kde se statistika, mimo jiné znalosti, dovednosti… uplatňuje.

Mc Merkurion

… jo, dyť vod toho jsou pranostiky, stačí si koupit katolickej kalendář a je ze mně meterolog … dlouhodobá předpověď na únor: bude studený a nejstudenějším měsícem roku >>> tak jako každej rok …