BadWolf

Kolik stála MP3 a kolik MP4 před 4–6 lety?

Promiňte, nevíte prosím vás, kolik stála MP3 a MP4 před 4–6 lety?

Odpovědi
nyjono

Různě, jako dnes. záleží na kapacitě a kvalitě.
Od několika set do pár tisíc.

FlAsh_7

Souhlasím s nyjono. Výrobky se musí brát v závislosti na určení…jinak bude stát low-end a jinak zase high-end.

elkon

mp3, nebo mp4 si můžeš stahovat zdarma, když víš kde.

anonym

hodně to samozřejmě záleželo i na značce, často obdobný produkt nabízely jako dnes známější značky (sony, apple, creative) za dvoj i trojnásobné ceny proti konkurenci aniž by bylo patrné že by byly technicky vyspělejší (stejně jako dnes i tehdy se hodně připlácelo za lepší pocit ze značky) … výrobky firmy cowon (iriver) proti tomu patřily do kategorie výrazně výhodnějších. Ceny se pohybovaly od řekněme tisíce korun do několika tisíc.

Ale před těmi 6 lety to samozřejmě s ohledem na nižší průměrný příjem bylo rozhodně víc než dnes. Uvědomte si jak průměrný příjem dramaticky rostl od revoluce do současnosti se zvedl desetinásobně, meziročně o 8%, takže ty rozdíly ve vnímání hodnoty tehdy a dnes budou značné.